Paraksta nodomu protokolu par jauna futbola stadiona izveidi Rīgā

Rīgas mērs un Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents parakstījuši nodomu protokolu par moderna futbola stadiona izveidi Rīgā. Visticamāk, to varētu celt Lucavsalā. Apspriest sadarbību stadiona izveidē Latvijā ieradies Eiropas Futbola federāciju asociācijas prezidents, viņa pārstāvētā organizācija būtu gatava apmaksāt trešdaļu stadiona izmaksu.

Viena no potenciālajām vietām, kur varētu būvēt stadionu, ir Lucavsalā. Te bieži rīkoti grandiozi koncerti, ir liela autostāvvieta un liela daļa salas ir neapbūvēta.

Lucavsala ir gards kumoss nekustamo īpašumu attīstītājiem, blakus pļāvām un mazdārziņiem jau uzlikts paziņojums par būvniecības ieceri pamatīgai daudzstāvu ēkai.

Sākotnēji pašvaldībā izskatīti 10 dažādi varianti, bet pašlaik izkristalizējušās iespējamās vietas Lucavsalā vai  Uzvaras parkā. Tieši Lucavsala ir Rīgas mēra favorīta vieta potenciālajai stadiona būvei, bet neskaidrību ļoti daudz.

“Kur? Vēl atbildēt nevaram. Ir vairāki zemes gabali, kas apskatīti, katram ir savi apgrūtinājumi. Jautājums ir, kad – noteikti, tie ir gadi, tas nebūs ātri. Cik tas maksās, šo jautājumu es adresēšu Futbola federācijai, jo mūsu darījumu daļa ir atrast piemērotu zemes gabalu un piešķirt šim mērķim,” saka Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Arī Futbola federācijai izmaksas nav pilnībā skaidras, līdzšinējās aplēses potenciālajiem tēriņiem: 2000 eiro uz vienu sēdvietu, stadionā kopā varētu būt 13 000 vietu, tātad kopumā stadions varētu izmaksāt 25 miljoni eiro. Interesanti, ka ceturtdien tā arī nenotika federācijas ieplānotā tikšanās ar valdības pārstāvjiem.

“Šodien sapratām, ka notiks vēlēšanas, pēc vēlēšanām satiksimies ar jauno valdību un runāsim par iespējamo palīdzību šajā projektā. Protams, vairākumu no finansējuma gaidām no mūsu partneriem, UEFA un FIFA, tāpēc arī UEFA prezidents ir šeit,” stāsta LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas galvaspilsētā miesassargu pavadībā viesojas Eiropas Futbola federāciju asociācijas prezidents, viņš ieradās Rīgā jau trešdien, lai apspriestu LFF un vietējo varasiestāžu sadarbību futbola stadiona būvniecībā. UEFA varētu segt apmēram trešo daļu no iecerētajām izmaksām.

“Tik daudz, cik mēs runājām, tās varētu būt apmēram 30-40% izmaksu. Tās ir fiksētas izmaksas, kuras paliek nemainīgas. Mums ir 55 federācijas! Ja izmaksas pārsniegs, protams, mūsu līdzmaksājums nebūs 30-40%. Godīgi sakot, es nezinu, vai budžets būs iepriekš minētie 25 miljoni eiro,” teic UEFA prezidents Aleksanders Čeferins.

Kamēr Rīgā vēl tikai sapņo par jaunu un modernu stadionu, spēles aizrit Daugavas stadionā vai Skonto hallē, tur arī Latvijas vīriešu futbola izlase tiekas pret Moldovas valstsvienību UEFA Nāciju līgas D mačā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm