Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā advokāts: Nezinu, kā tiesa pierādīs, ka informācija nodota ārvalstij

Par informācijas nodošanu Krievijai reāls cietumsods piespriests bijušajam “Latvijas dzelzceļa” darbiniekam Aleksandram Krasnopjorovam. Tas ir pirmais notiesājošais spriedums Latvijā par spiegošanu citas valsts labā.

2018. gada 29. maijā 20:08

Spriedumu, kuru  filmēt bija aizliegts, otrdien, 29. maijā, pasludināja Zemgales rajona tiesa. Ne pirms, ne arī pēc sprieduma apsūdzētais Aleksandrs Krasnopjorovs komentārus sniegt nevēlējās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Drošības policija viņu aizturēja 2016. gada nogalē aizdomās par iespējamu spiegošanu – pārfilmējot videonovērošanas sistēmu attēlus tiešsaistes režīmā, kā arī no video arhīviem, šādā veidā iegūstot informāciju par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā.

Apsūdzētā advokāts pēc tiesas sprieduma pasludināšanas žurnālistiem atzina, ka vēlas sagaidīt pilno tiesas spriedumu, jo uzskata, ka nav pierādīts iespējamais kaitējums Latvijas valstij, kā arī patiesais informācijas saņēmējs.

 

 

 

Genādijs Ivankins
Krasnopjorova advokāts

Nav noskaidrots un, es nezinu, kā tiesa pierādīs motivācijas daļā, ka informācija tika nodota ārvalstij, tieši kaut kādai institūcijai, jo izmeklēšanas laikā neizdevās pat uzzināt, kādai personai tika nodota šī informācija.

Saskaņā ar advokāta skaidrojumu, informāciju par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Krasnopjorovs vācis presonīgu iemeslu dēļ. Afganistānas kara veterānam esot iemesls būt naidīgam pret ASV, jo savulaik ar šajā valstī ražotiem ieročiem esot ticis ievainots.

Aizstāvība uzskata, ka pasludinātais spriedums nav pamatots, jo nav pierādīts Latvijai nodarītais kaitējums, savukārt ASV, kam militārā tehnika piederējusi, pretenzijas neizvirza.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa par spiegošanu Krievijas labā Aleksandram Krasnopjorovam piesprieda cietumsodu uz pusotru gadu, tikpat ilgu probācijas laiku un piespiedu darbu 60 stundas. Viņam būs jāsedz arī procesuālie izdevumi.

“Ja viņš tagad reāli “sēdēs”, tad viņam vēl paliks četri mēneši, jo gandrīz 14 mēnešus pavadīja aiz restēm, bet domāju, ka otrajā instancē spriedums tiks atcelts,” piebilda advokāts.

Aleksandrs Krasnopjorovs ir pirmais un līdz šim vienīgais Latvijas iedzīvotājs, kurš notiesāts par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu un nodošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm