Par iebraukšanu Jūrmalā turpmāko pusgadu nav jāmaksā

No sestdienas, 1.oktobra, atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalas īpaša režīma zonā nav jāmaksā, atgādināja Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Leite.

1. oktobrī 7:00

Pašreiz spēkā esošie noteikumi paredz, ka caurlaižu režīms atsāksies 2023. gada 1.aprīlī.

Šā gada sezonā braucēju skaits nedaudz pieaudzis, un kopumā sešu mēnešu periodā vienas dienas caurlaides iegādājušies 1,19 miljoni braucēju, pērn – 1,18 miljoni. Lielākais braucēju skaits fiksēts augusta vidus nedēļas nogalē, kad vienas dienas laikā Jūrmalā iebrauca vairāk kā 15 000 automašīnu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Caurlaides iebraukšanai Jūrmalas īpaša režīma zonā nepieciešamas no 1.aprīļa līdz 30.septembrim (ieskaitot), un vienas dienas caurlaides maksa ir divi eiro.

Iebraukšanas maksa kūrortpilsētā noteikta, lai mazinātu tranzīta plūsmu cauri kūrortpilsētai. Satiksme Jūrmalā ik gadu kļūst intensīvāka, to rāda arī vasaras laikā iegādāto caurlaižu statistika: pārdoto vienas dienas caurlaižu skaits ik gadu pieaug.

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto, lai daļēji segtu izdevumus, kas ieguldīti tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai.

Ieņēmumi 2022.gadā no caurlaižu režīma ir aptuveni 2,8 miljoni eiro. Pilsētas kopējie ieņēmumi gadā ir aptuveni 93 miljoni eiro, līdz ar to ieņēmumi no caurlaidēm ir neliela daļa no pilsētas kopbudžeta un pilsētas teritoriju uzturēšanā un attīstībā ieguldītajiem līdzekļiem.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996.gada. Nodeva par iebraukšanu Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā noteikta saskaņā ar Jūrmalas domes 2017.gada 12.janvāra saistošajiem noteikumiem par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm