Par Grevcovas izteikumiem Saeimā ierosināta ētikas pārkāpuma lieta

Saistībā ar partijas “Stabilitātei!” deputātes Glorijas Grevcovas izteikumiem par okupāciju ierosināta ētikas pārkāpuma lieta. Tā lēmis Saeimas Ētikas komisijas deputātu vairākums.

Klaja ņirgāšanās par okupācijas radīto postu un spļāviens sejā represiju upuriem. Grevcovas izteikumus par okupāciju, tā vērtē Nacionālās apvienības deputāts Edvīns Šnore. Viņš uzskata, ka partijas “Stabilitātei!” politiķe ir pārkāpusi ētikas kodeksu, tāpēc vērsies Saeimas Ētikas komisijā.

Vietnē “TikTok”, daloties iespaidos pēc ekspozīcijas aplūkošanas, Grevcova muzeju nosauca par tā dēvēto Okupācijas muzeju, kura gids stāsta izdomātu vēsturi, bet ekspozīcija ir propaganda un apmeklētāju muļķošana.

“Es domāju, ka tas ir ne tikai nepareizi, bet tas ir arī aizskaroši attiecībā pret tiem, kuru liktenis šajā muzejā ir parādīts, kuri ir cietuši no okupācijas,” uzsver Šnore.

Komisijas deputātu vairākums nolēma ierosināt ētikas pārkāpuma lietu. Grevcovas partijas biedri balsojumā nepiedalījās, vēršot uzmanību, ka Valsts drošības dienests otrdien ierosinājis kriminālprocesu par okupācijas rupju noniecināšanu.

“Nezinu, vai mums vajag divas reizes sodīt cilvēku par vienu un to pašu jautājumu.,” sacīja Grevcovas partijas biedre Nataļja Marčenko-Jodko.

Savukārt partijas “Latvijas pirmajā vietā” deputāti atturējās. “Divas partijas, kuras, savstarpēji saspēlējoties, pelna sev punktus. Vieni saka, ka “krievi nāk”, otri saka “redz kur fašisti”. Un šobrīd es uzskatu, ka tieši komisijā šis jautājums nav jāskata. Tas ir jāskata padziļināti Valsts drošības dienestam,” prātoja deputāts Edmunds Zivtiņš (LPV).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gloriju Gervcovu jau tiesā par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai. Viņa bija melojusi par savu darbavietu un nepatiesi apgalvojusi, ka viņai ir augstākā izglītība, kas iegūta Sporta pedagoģijas akadēmijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm