Par ES struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā aizdomās tur trīs vīriešus

Valsts policija rosina apsūdzēt trīs vīriešus par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā, tv3.lv informēja policija.

3. oktobrī 14:23

2015.gadā policijā tika sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, un par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmeklēšanas laikā iegūti pierādījumi tam, ka Latvijā reģistrēta uzņēmuma amatpersonas grupā pēc iepriekšējas vienošanās bija izveidojušas krāpniecisku shēmu un, izmantojot dažādus uzņēmumus, veica saimnieciski nepamatotas finanšu transakcijas, informē policija.

Attiecīgās personas fiktīvi no uzņēmuma norēķinu konta pārskaitīja  finanšu līdzekļus vairākkārtīgos darījumos, kas veido riņķveida darījumu shēmu. Tā tās maskēja finanšu līdzekļu pārskaitījumu patieso mērķi.

Tas ticis darīts ar nolūku slēpt pārskaitīto finanšu līdzekļu sākotnējo izcelsmi un atgūt tos atpakaļ ar citu pamatojumu tam pašam uzņēmumam. Darījums sastāvēja no vairākiem posmiem, mākslīgi sadārdzinot projekta līdzfinansējuma attiecināmās izmaksas. Šādi, lai ar viltu saņemtu valsts budžeta subsīdijas, tika maldināts Lauku atbalsta dienests.

Prettiesisko darbību rezultātā uzņēmums izkrāpa Eiropas Savienības struktūrfondu naudas līdzekļus 120 000 eiro apmērā.

Kriminālprocesā par aizdomās turētām personām atzīti trīs vīrieši.

Septembrī policija kriminālprocesā pabeidza izmeklēšanu, to nododot Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm