tv3.lv

Par dalību Sīrijas konfliktā apsūdzētais jaunietis esot viegli iespaidojams un tagad baidās no “Daesh”

Šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpina izskatīt lietu par dalību Sīrijas konfliktā, kurā apsūdzēts jaunietis Mārtiņš Grīnbergs. Uz tiesas sēdi liecināt bija ieradusies tiesu psiholoģijas eksperte Dace Landmane.

2017. gada 7. martā 12:05

Eksperte atzina, ka puisis izjūt dažādas bailes un viņam konstatēts “akūti dezaktīvs stāvoklis”, līdz ar to viņam jānodrošina psiholoģiskas konsultācijas apcietinājumā. Izskanēja arī viedoklis, ka jaunietis izjūt dažādas bailes, tostarp no “Daesh”, kā arī vērojamas dažādas grūtības attiecībā uz emocionālo stāvokli.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Landmane arī secinājusi, ka jaunietis ir viegli iespaidojams un ietekmējams, līdz ar to puisim netika uzdoti tādi jautājumi, kas būtu uzvedinoši. Dažas īpatnības puisim novērotas arī pirms savervēšanas un nonākšanas Sīrijā, proti, tika konstatēts, ka apsūdzētais ir noslēgts cilvēks, pakļāvīga persona, viegli vadāma un ietekmējama.

Pēc sarunām ar apsūdzēto varot secināt, ka viņam “tiešām ir slikti un bail par tālāko”.

Apsūdzētais jaunietis savu vainu viņam inkriminētajos noziegumos neatzīst. Lieta jau tika skatīta februāra sākumā, kad nopratināja vienu liecinieku un liecinieku pratināšanu turpinās šodien. Tāpat tiesa nolēma turpināt paturēt jaunieti apcietinājumā.

Jau ziņots, ka Rīgas tiesas apgabala prokuratūra jaunietim cēlusi apsūdzību pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā un piedalīšanos noziedzīgas organizācijas noziegumos pret cilvēci vai mieru, vai valsti, vai kara noziegumos. Par šādiem noziegumiem var tikt piespriests mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no desmit līdz divdesmit gadiem.

Prokuratūrā iepriekš apstiprināja, ka apsūdzētais darbojies teroristu grupējuma ”Daesh” pusē.

Foto no februāra tiesas sēdes

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm