Par 850 tūkstošiem veidos pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Liepnā

Ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu veidos pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Liepnā, informēja Iekšlietu ministrijas (IeM) Komunikācijas nodaļā.

3. oktobrī 14:39

Pagājušajā nedēļā Liepnas Tautas namā notika Pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centra Liepnā izveides projekta atklāšanas sanāksme, kurā projekta dalībnieki iepazīstināja ar līdz šim paveikto, kā arī tika apspriesti nākotnes uzdevumi sekmīgai projekta īstenošanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dimitrijs Trofimovs
Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs

“Pasaulē valdošie ģeopolitiskie izaicinājumi rada ievērojamus riskus saistībā ar patvēruma meklētāju skaita palielināšanos Eiropas Savienības teritorijā, tai skaitā Latvijā. Taču, ņemot vērā līdzšinējos izaicinājumus, kurus mums visiem kopā ir izdevies pārvarēt, esam gatavi dažādiem scenārijiem arī nākotnē. Minētais projekts sabiedrībai būs būtisks, jo tiks sakārtota infrastruktūra Liepnas pagastā, labiekārtojot bijušo Liepnas internātpamatskolas ēku, kā arī radītas darba vietas vietējiem iedzīvotājiem.”

Liepnas pagasta internāta ēkā izveidos pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru ar izmitināšanas kapacitāti līdz 250 personām, kura darbību nodrošinās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Ēka Liepnas pagastā, kas iepriekš kalpojusi kā Liepnas internātpamatskolas ēka, piecus gadus bija neapdzīvota. Lai to varētu izmantot patvēruma meklētāju izmitināšanai, jāveic pielāgošanas darbi.

Plānots nomainīt jumta segumu, atjaunot apkures sistēmas, pārvilkt elektroinstalācijas, ierīkot ugunsdrošības un apzināšanas sistēmas, atjaunot sanitārās telpas – virtuvi, dušas un tualetes. Ievērojot projekta nosacījumus, ēkā neveiks kosmētisko remontu, vien nelielus uzlabojumus dzīvojamajās telpās, salabojot to, kas sabojāts vai tehniski nolietojies.

Plānotās būvdarbu izmaksas ir 848 884,48 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa), tajā skaitā autoruzraudzības pakalpojums. Būvdarbus plānots paveikt līdz 2023. gada 31. janvārim. Pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centra izveide tiks īstenota ar Eiropas Savienības Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ārkārtas finanšu instrumenta projekta palīdzību “Steidzamu izmitināšanas un humānās palīdzības vajadzību risināšana, ko rada palielināts patvēruma meklētāju skaits Latvijā”.

Šo Eiropas Savienības projektu īsteno Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Nodrošinājuma Valsts aģentūru, savukārt būvdarbu veikšanu – ēkas pielāgošanu pagaidu patvēruma meklētāju izmitināšanas centra izveidei – projekta ietvaros īstenos iepirkumā izvēlētais būvnieks RCI Gulbene.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm