Pannas, segas, spilveni: Latvija bēgļus sākusi nodrošināt ar 70 eiro vērtu “starta paku”

Kopš pagājušā gada bēgļi patvēruma meklētāju uzņemšanas centru “Mucenieki” vairs nepamet tukšām rokām, jo tiek nodrošināti ar pirmās nepieciešamības precēm. Tā šodien Saeimas deputātus informēja amatpersonas, vienlaikus norādot, ka ar to ir par maz, lai bēgļi paliktu Latvijā, jo viņiem ir teju neiespējami tikt pie mājokļa.

2017. gada 22. februārī 20:05

Saeimas Pilsonības komisijas deputātus iepazīstinot ar to, kā veicas ar patvēruma meklētāju uzņemšanu no bēgļu nometnēm, Valsts robežsardzes pārstāvis Mareks Hoņavko asi kritizēja Itālijas kolēģus, bet atzinīgi novērtēja sadarbību, kāda izveidojusies ar Grieķiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mareks Hoņavko, Valsts robežsardzes pārstāvis

Mehānisms strādā tā kā, ja salīdzina ar Šveices pulksteni, tad principā līdzvērtīgi. Kas attiecas uz Itāliju, tad diemžēl tas nav Šveices pulkstenis. Tas ir kaut kas starp mēģinājumu pulksteni uztaisīt un detaļu meklēšanu. Bet fakts ir tāds, ka diemžēl mēs saskaramies Itālijas pusē ar ļoti absolūtu neieinteresētību nākt pretī, kas ir pilnīgi pretēja situācija Grieķijai.

Kad patvēruma meklētāji ierodas Latvijā, viņi nonāk “Muceniekos”. Centra vadītāja Pētera Grūbes vērtējumā – iebraucējiem nav pamata sūdzēties par aprūpi.

Pēteris Grūbe, “Mucenieku” vadītājs

Mūsu iemītnieki šajā laikā, kamēr viņi uzturas pie mums, ir pabaroti, apģērbti un aprūpēti.

Patvēruma meklētāji “Muceniekos” var saņemt arī psihologa palīdzību, bet, kad centrs jāpamet, tagad viņi tiek nodrošināti arī ar pirmās nepieciešamības precēm.

Maira Roze, PMLP priekšnieka vietniece

Starta paka ir 70 eiro apmērā. Par katru nākamo ģimenes locekli 30 eiro, kurā pēc noteikta saraksta, piemēram, ir pannas, segas, spilveni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču deputāti secina, ka visas šīs pūles ir veltas, jo tiklīdz jāpamet “Mucenieki”, bēgļi dodas prom no Latvijas.

Anrijs Matīss, Saeimas deputāts (“Vienotība”)

Mēs ieguldām lielu darbu. Mēs viņus mācam. Mēs nodrošinām veselības aprūpi, visus pakalpojumus, ko jūs šeit stāstījāt, un diemžēl viņi Latviju pamet. Tātad viņi šeit nepaliek, un viss šis darbs ir lielā mērā veltīgs. Bet nu, protams, jums to nevar pārmest.

Viens no galvenajiem iemesliem Latvijas pamešanai ir nepietiekamais pabalsts dzīvokļa noīrēšanai. Izmaiņas Patvēruma likumā, kas tiks pieņemtas tuvākajā laikā, paredz par mēnesi saīsināt bēgļa pabalsta izmaksāšanu, lai sākotnēji to varētu piešķirt dubultā apmērā. Tādā veidā paredzēts sekmēt bēgļu iespējas tikt pie mājokļa.

Taču šis risinājums jau atzīts par nepietiekamu, savukārt citiem piedāvājumiem, kā risināt mājokļa problēmu, trūkst politiskā atbalsta.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm