tv3.lv

Palīdzēsim mūziķim Ūdrītim, kurš guvis smagas traumas autoavārijā

Rolands Ūdris, tautā saukts par Ūdrīti, ir Latvijā pazīstams un iemīļots mūziķis, grupas The Hobos līderis, talantīgs dzejnieks un komponists, bērnu dziesmu un pasaku autors, ceļotājs, spilgta un nepieradināta personība ar karstu dvēseli.

2016. gada 14. martā 21:03

Aizvadītais gads Rolanda dzīvē bija ļoti īpašs. 2015. gada augustā viņš mija gredzenus ar savu mīļoto sievieti mūziķi un rakstnieci Ilonu Balodi. Decembrī piedzima abu dēliņš Bārts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mēnesi pēc dēliņa dzimšanas, šā gada 17. janvārī notika nelaime. Aukstā un ledainā svētdienas pēcpusdienā, šķērsojot ielu, Rolandu notrieca automašīna.

”Vienā mirklī visa dzīve izmainījās. Rolands tika nogādāts Gaiļezera slimnīcā ar ļoti smagām traumām – lauztas abas kājas, nieres un liesas plīsums, lauztas ribas, saspiestas plaušas un smagas galvas traumas. No gūtajiem smadzeņu bojājumiem iestājās koma. Ārsti nedeva lielas cerības, brīdināja, ka viņš var neizdzīvot. 5 nedēļas mediķi cīnījās par Rolanda dzīvību. Rolands izdzīvoja. 22. februārī, Rolanda un Ilonas iepazīšanās septītajā gadadienā, notika brīnums – Rolands pats sāka elpot,” vēsta ieraksts portālā Ziedot.lv.

Šobrīd Rolands turpina ārstēties slimnīcā. Rolandam šobrīd ir vajadzīga pilna aprūpe un uzmanīga kopšana. Viņš nespēj pagriezties pats uz sāniem, tāpēc ik pēc 2 stundām viņš jāpārceļ gultā uz citu pusi, lai nerastos izgulējumi. Viņš pats vēl nevar iet uz tualeti un uzņemt pārtiku, viņu baro caur gastrozondi ar speciālu barību.

Lai arī Rolanda stāvoklis ir smags, tomēr kopš komas ir liels progress. Viņš saprot sacīto, komunicē sev šobrīd iespējamā veidā, spēj izpildīt noteiktas komandas, taču dara to ar cilvēkiem, kam uzticas.

Viņš vēl nespēj runāt, jo ilgu laiku tika elpināts caur traheostomu, kas ievietota  kaklā. Taču viņš spēj čukstus pavisam klusi pateikt ”jā” un pamāt ar galvu apstiprinoši vai noliedzoši. Viņš spēj kustināt labo roku un labo kāju, kas nozīmē, ka darbojas svarīgas smadzeņu funkcijas. Viņa lielākais sasniegums šobrīd ir pacelt no gultas avīzi, kad viņam to lūdz izdarīt! Tātad ir cerība! Ikdienā ar Rolandu strādā fizioterapeits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču drīzumā Rolandu no slimnīcas izrakstīs, un ārsti ir ieteikuši domāt par sociālās aprūpes iestādi, kur Rolandu ievietot. Taču viņa sieva Ilona ir nolēmusi cīnīties par Rolanda atveseļošanos.

”Mazajam puisēnam Bārtam ir vajadzīgs tētis! Ilona uzskata, ka Rolandam ir nepieciešama rehabilitācija, nevis eksistēšana kādā sociālās aprūpes pansionātā vai mājās kā pilnībā kopjamam 1. grupas invalīdam. Ilona norāda, ka “… tā kā par valsts budžetu atlabt viņam netiek ļauts, jo, pēc ārstu domām, izredzes atveseļoties ir vājas, tad šobrīd meklējam naudas līdzekļus, lai varētu Rolandu turpināt ārstēt par maksu”. Ilona noskaidrojusi, ka Rolandam var palīdzēt intensīvs rehabilitācijas kurss rehabilitācijas centrā Vaivari, kas mēnesī izmaksā līdz pat 2000 eiro. Turklāt viņam būs nepieciešams audiologopēds, kas mācīs Rolandu atsākt runāt. Tā kā Rolanda progress ir lēns, bet pastāvīgs, tad viņam būs nepieciešama ilgstoša rehabilitācija, kuras izmaksas pagaidām vēl ir grūti prognozēt,” vēsta Ziedot.lv

Ilona ļoti lūdz: ”Palīdzēsim Rolandam atgriezties dzīvē un darīt atkal iedvesmojošas lietas, radīt mūziku, audzināt dēliņu! Lūdzu, palīdziet Rolandam!”

Ziedot jūs varat šeit.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm