tv3.lv

Pagarina Latvijas pilsoņu tiesības uzturēties Turcijā bez vīzas

Turcijas Valsts prezidents 2022. gada 18. maijā pieņēma lēmumu pagarināt periodu, kurā Latvijas pilsoņi ir tiesīgi uzturēties Turcijas Republikā bez vīzas. Sākot ar 19. maiju, Latvijas pilsoņi tūrisma nolūkos ir tiesīgi uzturēties Turcijā 90 dienas, tajā skaitā nepārtraukti, katrā 180 dienu periodā.

20. maijā 17:43

Šis lēmums neattiecas uz Latvijas nepilsoņiem, kuriem kā līdz šim ir jāsaņem vīza ieceļošanai Turcijā. Neskaidrību gadījumā nepieciešams konsultēties ar kompetentajām Turcijas iestādēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar Latvijas Republikas valdības un Turcijas Republikas valdības līguma par vīzu prasības atcelšanu diplomātisko, dienesta un speciālo pasu turētājiem un vīzu procedūras atvieglojumiem pilsoņu pasu turētājiem nosacījumi līdz šim atļāva Latvijas pilsoņiem uzturēties Turcijā bez vīzas 30 dienas sešu mēnešu laikā.

2021. gadā Latvijas puse ierosināja veikt grozījumus šajā līgumā, lai pagarinātu Latvijas pilsoņu uzturēšanās tiesības Turcijā, tās pielīdzinot pārējo Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām.

Vienlaikus Latvija ir rosinājusi arī minētā divpusējā līguma grozījumus, kas atļautu Latvijas pilsoņiem ieceļot Turcijas Republikā, uzrādot personas apliecību. Par šādu izmaiņu veikšanu turpinās divpusējs dialogs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm