Pagājušajā nedēļā Latvijā saslimstība ar Covid‑19 pieaugusi par 1,2%

Pagājušajā nedēļā, no 19. septembra līdz 25. septembrim, Latvijā par 1,2% pieaudzis jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēti 8470 jauni Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

26. septembrī 16:50

Infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) 1,06 norāda uz lēnāku infekcijas slimības izplatīšanos sabiedrībā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Par 27% pieaudzis pacientu skaits stacionāros un ik dienu tiek stacionēti vidēji 48 cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekšējās nedēļas laikā samazinājās Covid-19 gadījumu skaits vecuma grupā 0 līdz 19 gadi, bet visās pārējās vecuma grupās novērojams jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums. Lielākais jaunatklāto gadījumu pieaugums konstatēts Zemgalē un Latgalē.

Eiropas Savienībā patlaban ir neliels jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita pieaugums.

SPKC vērš uzmanību, ka līdzīgi kā katru rudeni, turpmākajās nedēļās palielināsies saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijas slimībām, tādēļ būtiski vecākiem būt atbildīgiem un slimības simptomu gadījumā – ja ir klepus, iesnas, kakla sāpes, paaugstināta temperatūra u. tml. – nevest bērnu uz izglītības iestādi, bet atstāt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu.

SPKC arī atgādina, ka ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos ir pieejamas pielāgotās vakcīnas pret dažādiem Covid-19 paveidiem.

Tāpat SPKC atgādinām, ka joprojām jāievēro Covid-19 profilakses pasākumi, piemēram:

  • jāizvairās no kontakta ar citiem cilvēkiem un nav jādodas uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru) vai citām Covid-19 pazīmēm;
  • jācenšas ievērot divu metru distanci, atrodoties publiskajās vietās;
  • jāizvairās no pārpildītām vietām, kur nevar atrasties divu metru attālumā no citiem;
  • jāizvērtē nepieciešamību ceļot, riskus ceļojuma laikā un iespējas tos mazināt;
  • jāievēro roku higiēnu (regulāri mazgāt un/vai dezinficēt rokas), nepieskarties ar netīrām rokām sejai;
  • bieži jāvēdina telpas (vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā). Ja iespējams, maksimāli intensīvi jāvedina sabiedriskā transporta saloni;
  • vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci, sejas masku vai respiratoru FFP2 lietošana ir svarīgs piesardzības pasākums, kas īpaši ieteicams cilvēkiem ar hroniskām slimībām, pazeminātu imunitāti. Lietojot sejas masku, ir svarīgi to darīt pareizi – cieši nosedzot degunu un muti;
  • medicīnas iestādēs un sociālās aprūpes centros sejas masku lietošana ir obligāta;

Covid-19 slimnieka kontaktpersonai septiņas dienas pēc pēdējā kontakta ieteicams palikt mājās un nekontaktēties ar citiem cilvēkiem, bet ja tas nav iespējams, tad būt atbildīgam par citu cilvēku veselību un sabiedriskās vietās lietot ne zemākas klases kā FFP2 respiratoru, tai skaitā veicot darba pienākumus, esot telpā, kur atrodas vairāk par vienu cilvēku. Jāatceras, ka Covid-19 inficēta persona kļūst infekcioza divas dienas pirms simptomu paradīšanās un respirators šādos gadījumos ievērojami samazina citu cilvēku inficēšanās risku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm