tv3.lv

Opozīcija: Nekavējoties jāaptur “Citadeles” pārdošana

Lēmums pārdot banku “Citadele”, kas izpelnījies plašu rezonansi, šodien atbalsojās arī Saeimā. Bankas pārdošanu asi kritizēja opozīcija, valdībai pārmetot slepenību un sasteigtu rīcību. Augstos toņos izvērtās diskusija par “Saskaņas centra” priekšlikumu – uzdot valdībai nekavējoties apturēt “Citadeles” akciju pārdošanu un iesniegt parlamentā izvērstu ziņojumu par pārdošanas procesu.

2014. gada 18. septembrī 20:05

Opozīcijas deputāti centās papildināt Saeimas sēdes darba kārtību, lai parlaments varētu pieņemtu lēmumu saistībā ar bankas “Citadele” pārdošanu. Vērtējot notiekošo, “Saskaņas centrs” uzsvēra, ka valdība demonstrē deviņdesmitajos gados piekopto privatizācijas procesu, “Citadeli” pārdodot par neizprotami zemu cenu slepeni izraudzītiem un ekskluzīvi aprūpētiem pircējiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz šo kritiku asi reaģēja Saeimas priekšsēdētāja un valdošās partijas “Vienotība” vadītāja Solvita Āboltiņa, opozīcijas deputātam pārmetot Kārtības ruļļa neievērošanu.

Taču nekādi pārmetumi nesekoja pēc tam, kad attieksmi pret “Saskaņas centra” nostāju bija paudusi Solvitas Āboltiņas partijas biedre Ilze Viņķele.

Debatēs iesaistījās arī valdībā ietilpstošā Nacionālā apvienība, kas uzskata, ka visa atbildība par “Citadeles” pārdošanu gulstas tikai uz “Vienotības” ministru pleciem. Un lai gan arī Nacionālo apvienību neapmierina bankas pārdošanas process, tā neatsaucās opozīcijas aicinājumam to apturēt.

Par ierosinājumu nekavējoties pārtraukt bankas “Citadele” pārdošanu Saeima nelēma, jo pietrūka balsu lēmuma iekļaušanai sēdes darba kārtībā. Par to nobalsoja 31-ns deputāts, galvenokārt no “Saskaņas centra”. Turklāt “par” balsoja arī Solvita Āboltiņa.

Valdība šonedēļ nolēma valstij piederošās “Citadeles” akcijas pārdot ASV investoram Timam Kolinsam un viņa piesaistītajiem darījuma partneriem, kuru vārdi netiek atklāti. Tāpat nav atklāta darījuma summa, par ko vēl iespējams notiek kaulēšanās. Neoficiāli minēts, ka “Citadeles” pārdošanas cena ir no 65 līdz 102 miljoniem eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm