tv3.lv

OIK skandāls: Saeimas opozīcijai ir iebildumi par Ašeradena darbošanos parlamentārajā izmeklēšanas komisijā

Darbu var sākt Saeimas jaunā sasaukuma pirmā parlamentārās izmeklēšanas komisija. Tā izveidota, lai izmeklētu elektroenerģijas obligātā iepirkuma (OIK) sistēmu. Šodien apstiprināts komisijas sastāvs un vadība. Kļūstot zināmam, kurš veiks parlamentāro izmeklēšanu, Saeimā jau izskan pirmie minējumi par to, vai komisijas darbs būs sekmīgs.

2019. gada 6. jūnijā 20:22

Komisijā darbosies pa vienam pārstāvim no visām septiņām Saeimā ievēlētajām partijām. Pirms sastāvs tika apstiprināts, no parlamenta tribīnes izskanēja iebildumi par “Jaunās Vienotības” deleģētā deputāta, bijušā ekonomikas ministra Arvila Ašeradena tiesībām darboties komisijā. Opozīcija uzskata, ka viņam to liedz likums interešu konflikta dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Arvils Ašeradens jau šobrīd atrodas interešu konflikta situācijā, jo viņš kā parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis izmeklēs to, kas attiecas uz viņa paša laikā veiktām darbībām,” pauž deputāts Aldis Gobzems.

Saeimas vairākums šos iebildumus atstāja bez ievērības. Un arī pats Ašeradens uzskata, ka nav nekādu juridisku šķēršļu, lai viņš izmeklētu OIK sistēmu: “Man ir grūti iedomāties, ka varētu būt interešu konflikts, jā.”

Tikmēr par komisijas vadītāju ievēlēta Ieva Krapāne no partijas “KPV LV”. Partija darbam komisijā Krapāni izraudzījusies Didža Šmita vietā. Lai gan viņš ir pieslējies opozīcijai, Šmits turpina darboties “KPV LV” frakcijā un bija viens no parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanas iniciatoriem.

“Es, izrādās, neesmu derīgs OIK. Arī savas partijas biedru rindās, protams, man uzdod jautājumus. Bet, protams, es piedalīšos tik un tā, jo sēdes ir atklātas un deputāts var piedalīties,” saka Šmits. Redzot komisijas sastāvu, viņam radušās šaubas par tās lietderību: “Pašlaik neizskatās, ka tā ir veidota, lai atrisinātu, bet lai piesegtu. Man ir tāda sajūta, bet tad jau redzēs.”

Līdzīgs ir arī opozicionāra Ivara Zariņa (S) viedoklis: “Diemžēl Saeimā izmeklēšanas komisijas reāli nespēj efektīvi strādāt. Jo sanāk tā, ka ir vieni, kas vēlās to izveidot un pēc tam vada tie, kuri nevēlējās šādu komisiju. Un izskatās, ka šeit būs tas pats stāsts.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt Krapānei nav bažu ne par komisijas sastāvu, ne par savu piemērotību to vadīt.

Plānots, ka komisija darbosies pusgadu, lai izmeklētu dažādus OIK aspektus, arī to, cik likumīgs bijis valsts atbalsts elektroenerģijas ražotājiem un kāpēc obligātā iepirkuma sistēma nepietiekami uzraudzīta. “Šī noteikti būs izmeklēšanas komisija, nevis kaut kāds šovs,” sola Krapāne.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm