tv3.lv

OIK reforma: Piedāvāts stingrāk kontrolēt OIK saņēmējus

Uzticības krīze pret OIK saņēmējiem radās pēc aizdomām, ka vairākas stacijas reālai enerģijas ražošanai ir gatavas uz papīra, nevis praksē. Vienlaikus sākta gatavošanās no paaugstinātā tarifa attiekties vispār.

Virziens, kuru ietur Ekonomikas ministrija, ir kontroles pastiprināšana. Pie lielākiem pārkāpumiem anulējot licenci OIK saņemšanai uzreiz, pie mazākiem – pēc trešā brīdinājuma.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera uzskata, ka sankcijām jāseko arī pie nosacīti maigākā varianta, saņemot brīdinājumu.

OIK rezultātā sadārdzinājušies elektrības rēķini mazina vietējo uzņēmēju konkurētspēju, tādēļ kamera ir gatava iestāties par stingrākiem noteikumiem, tiem, kas uz tā pelna.

Uzņēmējiem ar darba devējiem gan neizdevās panākt vēl vienas prasības stingro versiju. Proti, obligātu prasību ražot ne vien elektroenerģiju, bet arī atrast pircēju saražotajam siltumam.

Šobrīd siltums kā blakusprodukts galvenokārt tiek izmantots dabasgāzes koģenerācijas stacijās, kas īsti nekvalificējas jēdzienam ”atjaunojamā enerģija”. Teorētiski nosacījumi vēl var mainīties, taču uz valdības sēdi tiks virzīts priekšlikums, kurā efektīva saražotās siltumenerģijas izmantošana jāpanāk triju gadu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus Ekonomikas ministrija ir sākusi gatavoties Obligātās iepirkumu komponentes pilnīgai atcelšanai. Praksē tas nozīmē, ka šajā biznesā esošajiem uzņēmumiem pēc vairākiem gadiem būs jāmaina biznesa modelis.

Noskaņojums OIK saņēmēju pusē – gan par stingrākiem nosacījumiem, gan plāniem nozari reformēt – ir pesimistisks. Tiek biedēts ar to, ka šis ir beigu sākums.

Jebkurā gadījumā ”Vienotības” kontrolētā Ekonomikas ministrija valdību veidojošajām koalīcijas partijām piedāvās apstiprināt darba grupu 24 cilvēku sastāvā, kurai līdz augustam būs jāizstrādā konkrēts rīcības plāns kā likvidēt OIK.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm