tv3.lv

Ogres novadā plāno būvēt miljoniem eiro vērtu olu rūpnīcu

Ogres novada pašvaldības domes deputāti ārkārtas sēdē atbalstījuši olu un olu produktu ražotnes izveides veicināšanu Madlienas pagastā, kur ukraiņu investors iecerējis izbūvēt ražotni ar trīs līdz sešiem miljoniem dējējvistu.

2018. gada 14. septembrī 16:15

Pašvaldība ir saņēmusi SIA “Gallusman” valdes priekšsēdētāja Arņa Veinberga iesniegumu ar informāciju par Ukrainas uzņēmumu grupas “OvoStar Union” plāniem Ogres novadā uzbūvēt modernu un augsti efektīvu olu un olu produktu ražotni. Pašvaldībai lūgts atbalstīt un sadarboties šīs ražotnes izveidē, tostarp nodrošinot ražotnes darbībai nepieciešamā pieslēguma elektrotīkliem izbūvi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš gan vēstīts, ka uzņēmums izskata arī citas potenciālās vietas ražotnes izveidei, piemēram, arī Tukuma novada dome maijā saņēmusi līdzīgu vēstuli ar lūgumu sniegt atbalstu saistībā ar plānotām investīcijām ražotnē. Turklāt oktobrī novada dome plāno izsolīt divus zemesgabalus īpašumā “Karjeras” Jaunsātu pagastā, ko uzņēmumu grupa izskata kā iespējamo vietu olu rūpnīcas izveidei.

Kā skaidroja Ogres novada pašvaldībā, Veinbergs pašvaldību informējis, ka starp “Gallusman” un rūpnīcas būvniecības vietai izvēlētā zemes gabala īpašnieku ir noslēgta nodomu vienošanās par zemes gabala iegādi.

Ražotni plānots būvēt Madlienas pagastā. Kopējā apbūve zemes gabalā paredzēta 140 000 kvadrātmetru platībā. Ražotnes būvniecības izmaksas plānotas vismaz 15 miljonu eiro apmērā, neskaitot ražošanas iekārtu iegādi un biomasas koģenerācijas stacijas būvniecības izmaksas.

Ražotnes būvniecību paredzēts īstenot divās kārtās, pirmajā kārtā uzbūvējot ražotni trīs miljoniem dējējvistu, savukārt otrajā kārtā paredzēts paplašināt ražošanu, palielinot dējējvistu skaitu līdz sešiem miljoniem.

Plānots arī pakāpeniski palielināt ražotnē nodarbināto personu skaitu, pie pilnas ražošanas jaudas nodarbinot 200 darbiniekus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ražotnē paredzēts orientēties tikai uz kūtīs dēto olu ražošanu, ievērojot tendences Eiropas un pasaules tirgū, kad mazumtirgotāji pakāpeniski atsakās no sprostos dētām vistu olām. Saražoto produkciju plānots realizēt gan kā čaumalu olas, gan kā šķidros un sausos olu produktus, kas plaši tiek izmantoti pārtikas rūpniecībā. Saražoto produkciju paredzēts realizēt galvenokārt eksporta tirgos – līdz 90% no saražotā apjoma.

Ražotnes pirmās kārtas būvniecību uzņēmums plāno īstenot pusotra līdz divu gadu laikā.

Veinbergs lēš, ka par ražotnē nodarbinātajām personām nomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa apmērs gadā varētu sasniegt 700 000 eiro. Tā kā lielāka daļa nodarbināto būšot Ogres novadā deklarētie iedzīvotāji, tad ik gadu tas varētu papildināt arī novada pašvaldības budžeta ieņēmumus. Tāpat pašvaldības budžetu papildinās nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi.

Uzņēmējs sola, ka ražotnes projektēšanā īpaša uzmanība tiks pievērsta iespējamās negatīvās ietekmes uz vidi novēršanai. Piemēram, lai novērstu iespējamās smakas no putnu novietnēm, ražošanas procesā paredzēts īstenot sauso kūtsmēslu savākšanas tehnoloģiju, kas mūsdienās tiek pielietota vairumā Eiropas valstu moderno putnu fermu. Šī tehnoloģija neļauj vienuviet uzkrāties putnu mēsliem, jo pa speciālām transportēšanas lentām no putnu novietnēm tie nepārtraukti tiek novadīti uz glabāšanas vietu, vienlaikus nodrošinot to kaltēšanu.

Ražotnes būvniecības gaitā ir paredzēts uzbūvēt biogāzes koģenerācijas staciju, tādējādi vienlaikus atrisinot virkni jautājumu saistībā ar kūtsmēslu uzglabāšanu un pārstrādi. No putnu novietnēm novadītie kūtsmēsli biogāzes stacijas slēgtajos kolektoros tiks izmantoti elektrības un siltumenerģijas ražošanai galvenokārt pārstrādes procesa nodrošināšanai. Pēc kūtsmēslu tehnoloģiskās pārstrādes atlikusī sausna tiks sagatavota realizācijai granulēta organiska un efektīva augsnes mēslojuma veidā.

Uzņēmējdarbības attīstības veicināšana ir ietverta Ogres novada attīstības programmā kā ilgtermiņa prioritāte, uzsvēra pašvaldībā. Pieņemot lēmumu par olu un olu produktu ražotnes izveides veicināšanu Ogres novadā, pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļai ir uzdots veikt izpēti par iespēju atbalstīt “Ovostar Union” uzņēmumu grupu olu un olu produktu ražotnes izveidē ar Eiropas Savienības vai valsts līdzfinansētajās uzņēmējdarbības atbalsta programmās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Firmas.lv” informācija liecina, ka uzņēmums “Gallusman”, kas pieder Nīderlandē reģistrētajam “OvoStar Union N.V. PLLC” un Latvijas pilsonim Arnim Veinbergam, dibināts 2015. gadā. Uzņēmums nodarbojas ar rūpnieciskos iekārtu uzstādīšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm