Ogres muzeja direktore nolēmusi atstāt amatu

Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece pirmdien informējusi darbiniekus par nodomu atstāt amatu, “Faceook” informē muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Zvirbule, kura pati amatu atstās 31.martā. Darbinieku aiziešana seko konfliktam starp muzeja un Ogres pašvaldības vadību.

28. martā 16:20

Viņa raksta, ka muzeja darbinieki joprojām ir neziņā par to, kā izvērtīsies Ogres novada muzeju reorganizācija. “Iespējams, tas būs tāpat kā Ogres Mākslas skolas gadījumā, kad tiks atlaisti visi darbinieki un pieņemti atpakaļ lojālie pašvaldībai vai pilnībā nomainīts sastāvs,” pieļauj Zvirbule.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa neizslēdz, ka, redzot pašreizējo situāciju, pašvaldībai varētu būt izaicinājums atrast vietā citus, bet pagaidām ir aizdomas, ka kvalitatīvs muzeja saturs un profesionāla komanda nav tās prioritāte, norāda muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Ogres novada pašvaldības preses sekretāre Baiba Trumekalne savukārt aģentūrai LETA atzīmēja, ka līdz otrdienas plkst.13 Ogres novada pašvaldībā nebija saņemts neviens Ogres Vēstures un mākslas muzeja darbinieka iesniegums par darba uzteikumu.

Zvirbule tikmēr LETA skaidroja, ka muzeja darbiniekiem ir aizdomas, ka muzeja reorganizācijas aizsegā pašvaldības vadība izrēķinās ar muzeja darbiniekiem, kuri iebilda pret novada mēra Egila Helmaņa (NA) ieceri Ogres muzejā februārī atklāt izstādi no Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļautā Krievijas miljardiera Pjotra Avena privātkolekcijas.

Muzeja darbinieku ieskatā, pašvaldības vadītāja 17. februārī izdotais rīkojums par pienākumu jebkuru tekstu saskaņot pašvaldībā ir uzskatāma par cenzūru. “Pat trīs teikumus izstādes reklāmai mēs neesam tiesīgi publiskot, ja tie nav saskaņoti ar pašvaldību,” situāciju raksturoja Zvirbule.

Muzejs piedāvājis konfliktsituācijas risināšanai piesaistīt profesionālu mediatoru, taču Helmanis šo ieceri noraidījis. “Mums neuzticas kā savas jomas profesionāļiem, neskatoties uz to, ka visiem ir gan atbilstoša izglītība, gan darba pieredze,” pauda Zvirbule, kura pēc darba attiecību pārtraukšanas esot gatava cīnīties par izmaiņām likumdošanā, lai pasargātu kolēģus no līdzīgām represijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Muzeja pārstāve piebilda, ka otrdien pašvaldība muzejā sākusi finanšu auditu.

Kā vēstīts, februārī izveidojās konflikts starp Ogres Vēstures un mākslas muzeju un Ogres domes vadību. Muzeja pārstāvji iebilduši pret Ogres mēra Helmaņa ieceri muzejā sarīkot sankcijām pakļautā Krievijas oligarha Pjotra Avena porcelāna izstādi no viņa privātkolekcijas, savukārt no domes vadības sekojis lēmums par muzeja reorganizāciju. Pēc muzeja pārstāvju sniegtās informācijas, esot apturētas arī nākamās izstādes un algu pielikums.

Biedrība, iesniedzot jaunu pieteikumu, norādīja uz to, ka pašvaldības preses konferencē domes vadība paziņoja, ka tā aizliedz Ogres Vēstures un mākslas muzejam komunicēt ar sabiedrību. Jebkura sabiedrībai paredzētā informācija turpmāk muzejam būs jāsaskaņo ar pašvaldības komunikācijas nodaļu. “Šādā aizliegumā ir saskatāms mēģinājums ieviest cenzūru, kas nav pieļaujams demokrātiskā sabiedrībā,” teikts biedrības pieteikumā.

Tiesībsargs, vērtējot pašvaldības lēmumu februārī aizliegt “Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrībai” plānoto sapulci, kuras mērķis bija paust atbalstu Ogres vēstures un mākslas muzejam un tā darbiniekiem, secinājis, ka pastāv pamatotas bažas par veidu, kādā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm