tv3.lv

Latvijas amatpersonas negrasās ātrāk pildīt mājas darbus arī pēc ASV prezidenta aizrādījumiem

Latvijas augstākās amatpersonas atzīst, ka Obama savā vizītē devis mājienus par Latvijas neizpildītajiem mājas darbiem saistībā ar zemo finansējumu aizsardzībai.

2014. gada 3. septembrī 17:59

ASV prezidents arī izteica garantijas, ka Latvija, Lietuva un Igaunija otrreiz vairs savu neatkarību nepazaudēs. Uz šo Obamas vēstījumu norāda Saeimas priekšsēdētāja, uzsverot, ka šajā ziņā pret visām Baltijas valstīm attieksme ir vienāda. Vienlaikus amatpersonas atzīst, ka veltot uzslavas tieši Igaunijai, Obama devis mājienu, ka Latvijai un Lietuvai jāpalielina savi militārie izdevumi līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Obama vizītē arī apliecināja gatavību izvietot papildu gaisa spēku vienību tieši Igaunijā, ‘’Emari’’ gaisa spēku bāzē. Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis šādu izvēli saista tieši ar to, ka Igaunija izpilda NATO prasības pilnā apmērā.

Tomēr Latvijas apņemšanās mūsu valsts amatpersonas negrasās ātrāk pildīt arī pēc ASV prezidenta aizrādījumiem. Saeimas priekšsēdētāja pagaidām neuzskata, ka būtu jāatsakās no daudz kritizētā plāna palielināt finansējumu aizsardzībai pakāpeniski līdz 2020. gadam.

Par papildu naudu valsts aizsardzībai nesola cīnīties arī nozares ministrs, norādot, ka par šādiem lēmumiem, iespējams, būtu jādomā pēc vēlēšanām, kad valsts budžets būs jāsastāda nākamajai valdībai.

Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien vēl nebija gatava komentēt ASV prezidenta izteikumus Igaunijā, jo nesot bijis laika ar tiem iepazīties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ASV prezidents savā vizītē Igaunijā minēja Igauniju kā piemēru pašas ieguldījumam kolektīvajā drošībā, kuram vajadzētu sekot arī citām NATO dalībvalstīm.

Šie vārdi ir ļoti zīmīgs mājiens Latvijai, jo mūsu valsts ilgstoši nav spējusi pieņemt politisku lēmumu par NATO noteikto valsts ieguldījumu aizsardzības nozarē. Latvija šobrīd aizsardzības sfērai velta tikai 0,9% no IKP un neraugoties uz nemitīgajiem aicinājumiem palielināt sabiedroto militāro klātbūtni Baltijas reģionā, NATO prasības gatavojas izpildīt tikai līdz 2020.gadam.

Vēlāk  ASV prezidents paziņoja, ka ikviena NATO dalībvalsts nepieciešamības gadījumā tiks aizstāvēta atbilstoši NATO līguma piektajam pantam, un uzsvēra, ka Tallinu, Rīgu un Viļņu ir tikpat svarīgi aizsargāt kā Berlīni, Parīzi un Londonu.

Turklāt tādas valstis kā Latvija, Igaunija un Lietuva nav pēcpadomju teritorijas, bet gan suverēnas un neatkarīgas nācijas kurām ir tiesības pieņemt savus neatkarīgus lēmumus,”  tā sacīja sacīja Obama.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm