NVA direktore: Varam pieļaut, ka liela daļa dīkstāves pabalsta saņēmēju neatgriezīsies savās iepriekšējās darbavietās

2020. gada 9. jūnijā 9:10

Jau tagad tiek pieļauts, ka liela daļa dīkstāves pabalsta saņēmēju neatgriezīsies savās iepriekšējās darbavietās, intervijā “900 sekundēs” sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.

Ikdienā no jauna reģistrēto bezdarbnieku temps ir krietni samazinājies, lai gan vēl aprīlis bija mēnesis, kad visstraujāk pieauga bezdarbnieku un reģistrēto brīvo vakanču skaits, norāda NVA direktore.

“Minētā krīze ir atšķirīga, jo bezdarba līmenis ļoti strauji palielinājās Rīgā un Pierīgas reģionā, darbu visbiežāk zaudēja cilvēki ar augstāko izglītību un personas, kuriem bija labāk apmaksāti un augstākās kvalifikācijas darbi. Tomēr jau tagad varam pieļaut, ka liela daļa cilvēku, kuri saņem dīkstāves pabalstus, varētu neatgriezties savās iepriekšējās darbavietās,” sacīja Simsone.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa pagaidām atturējās sīkāk komentēt šādu pieļāvumu, bet piebilda, ka, rudenī apkopojot visus datus, varēs redzēt, kāda ir patiesā situācija. Simsone atzina, ka aģentūra joprojām izjūt Covid-19 krīzes sekas, jo tā atstājusi negatīvu ietekmi uz darba tirgu, taču jau maijā darba tirgū bija vērojama zināma attīstība.

NVA direktore jau iepriekš aģentūrai LETA bija atzinusi, ka situācija sāk stabilizēties, un jaunreģistrēto bezdarbnieku skaits samazinās – ja aprīlī bezdarbnieka statuss tika piešķirts 15 826 cilvēkiem, tad no 1. līdz 27. maijam – 7713. Arī reģistrēto vakanču skaits palielinās, ja aprīlī darba devēji NVA bija reģistrējuši aptuveni 4500 vakanču, tad no 1. līdz 29. maijam – aptuveni 5800.

Saskaņā ar operatīvajiem datiem šā gada piecos mēnešos pastāvīgā darbā ir iekārtojušies 20 285 NVA reģistrētie bezdarbnieki, no kuriem 4119 – janvārī, 4017 – februārī, 4446 – martā, 3810 – aprīlī, bet no 1. līdz 25. maijam – 3893 bezdarbnieki.

Savukārt līdz 8. jūnija pēcpusdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) izmaksājis dīkstāves pabalstus kopumā 41 631 947 eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja VID.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc 14 727 uzņēmumu iesniegumiem izmaksāti 99 832 pabalsti darbiniekiem kopumā 39 864 231 eiro apmērā. Savukārt pēc 4934 pašnodarbināto personu iesniegumiem izmaksāti pabalsti kopumā 1 767 716 eiro apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm