Novadu reforma: kuras pašvaldības tiks “saprecinātas”?

Kā izskatās jaunais Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) novadu reformas piedāvājums? LNT Ziņas apkopoja svarīgāko informāciju.

2019. gada 10. aprīlī 20:24

Pēc reformas pašvaldību skaitu piedāvāts mazināt trīsarpus reizes, vienā vietvarā apvienojot divas līdz pat deviņas pašreizējās pašvaldības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kurzemē visvairāk pašvaldību plāno mazināt ap Liepāju – tur apvienotos deviņas vietvaras, tai skaitā Pāvilosta. Liepāja kļūtu par trešo lielāko pašvaldību valstī pēc cilvēku skaita (103 600). Nelielas korekcijas iecerētas Ventspilī, to plāno apvienot ar pilsētas novada pašvaldību.

Zemgalē par lielāko un valstī ceturto lielāko pašvaldību pēc cilvēku skaita kļūtu Jelgavas apvienotā pašvaldība ar 88 500 iedzīvotāju.

Plašu, kopumā sešu pašvaldību pulku, plāno apvienot Aizkraukles pašvaldībā, tai skaitā apvienojot ar Pļaviņām, Koknesi. Aizkrauklē ir ar plāniem apmierināti.

Izmaiņas neskar galvaspilsētu Rīgu, kas tad būs Latvijas lielākā pašvaldība ar gandrīz 640 000 iedzīvotāju. Apvienošana neskars arī Jūrmalu. Bet izmaiņas gaidāmas visās Pierīgas pašvaldībās – Mārupi plāno apvienot ar Babītes novadu. Baldoni – “saprecināt” ar Ķekavas novadu, kuras nelielu daļu savukārt plāno pievienot Olaines novadam, bet kas tāpat būtu mazākā Pierīgas pašvaldība (19 400).

Neapmierinātība varētu būt gaidāma turīgajā Pierīgas Stopiņu novadā – to plāno pievienot Salaspils novadam. Savukārt braucot uz Carnikavu vai Saulkrastiem, jārēķinās, ka tās varētu būt Ādažu novadā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vidzemē lielākā apvienošanās varētu skart Cēsis – vienā pašvaldībā septiņas, to vidū arī Vecpiebalga. Tomēr pēc cilvēku skaita lielākā (57 300) varētu kļūt apvienotā Ogres pašvaldība, tai skaitā pievienojot Lielvārdi, kuras iedzīvotājiem gan atšķiras viedokļi par izmaiņām.

Par nepievienošanu Valmierai neapmierināti rūjienieši, kuri skarbi kritizē plānus viņus vienot ar Valku. Tikmēr blakus Valmieras novadam esošajai Limbažu pašvaldībai plāno pievienot arī Salacgrīvas un Alojas novadus, un pēdējie šos plānus atbalsta. Izmaiņas nav plānotas Gulbenes un tai blakus esošā Alūksnes novadā.

Visbeidzot Latgalē pēc cilvēku skaita lielākā varētu kļūt apvienotā Daugavpils pašvaldība ar gandrīz 111 000 iedzīvotāju, tā būs arī valstī otra lielākā. Latgalē varētu būt arī valstī mazākā pašvaldība – Līvānu novads ar 11 000 cilvēku, jo to neplāno apvienot.

Vairāk par tematu – LNT Ziņu materiālā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm