tv3.lv

Noslēgusies akcija Pieķer būvgružotāju! Iedzīvotāji pasīvi ziņojuši par pārkāpumiem

Noslēgusies sociālā kampaņa Pieķer būvgružotāju! Tās laikā iedzīvotāji tika aicināti sūtīt bildes un video par nelegāli izgāztiem būvgružiem.

2016. gada 19. aprīlī 8:29

Trīs gadu laikā, kopš notiek kampaņa Pieķer būvgružotāju!, iedzīvotāji iesūtījuši vien 70 ziņojumus ar fotogrāfijām un video no piecūkotajām vietām, šogad – 15. Visvairāk par Rīgu un Pierīgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgā, Daugavas krastā, ir viena no vietām, par kuru ziņots šā gada akcijā. Vai un kad šī vieta varētu tikt sakopta un būvgruži aizvesti, akcijas rīkotāji gan īsti nezina teikt, jo galvenais kampaņas mērķis ir vērst atbildīgo institūciju uzmanību šādām vietām. Tomēr, spriežot pēc visa, atkritumi šeit ir krājušies gadiem ilgi.

Foto

Akcijas rīkotāji uzskata, ka šādi cīnās ar nelegālo atkritumu apsaimniekotāju radītajām sekām, tomēr pieķert aiz rokas izdodas vien reto.

Jānis Butkevičs, SIA Eco Baltia grupa valdes loceklis

Diemžēl tieši šī pieķeršana un sodīšana ir visai sarežģīta, jo var sodīt par piegružošanu faktiski tikai tajā brīdī, kad faktiski šie būvgruži tiek izgāzti. Iespējams, šī nesodāmības sajūta, kas ir šiem nelegālajiem būvgružu izdevējiem, arī veicina to, ka diemžēl vēl joprojām tiek vests un izgāzts dabā.

Arī Valsts vides dienestā piekrīt, ka tie ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi gadījumi, kad būvgružotājus pieķer nozieguma vietā. Šī iemesla dēļ dienestā norāda, ka akcija īsti neattaisnojot savu nosaukumu.

Vides dienestā uzskata, ka galvenokārt būvgruži tiek atvesti no mājokļu remontdarbu vietām un daļā situāciju vainojama nesakārtotā sistēma. Ja pašvaldībām šobrīd ir pienākums nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tad uz būvgružiem tas neattiecoties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr kā atkritumi tie videi lielu postu nevar nodarīt, ja vien nav sajaukti kopā ar plastmasu, šiferi vai citiem. Tāpat esot arī jāatrisina jautājums, lai būvgružus varētu izmantot atkārtoti, tā aizstājot neatjaunojamos resursus.

Tikmēr, noslēdzoties ikgadējai kampaņai, akcijas organizatori sola sakopt vienu no piegānītajām vietām.

Par pārējām informācija tikšot nodota Valsts vides dienestam un pašvaldības policijai. Piespriestās soda naudas apmēri mērāmi desmitos tūkstošu.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm