tv3.lv

Noraida priekšlikumu vērtēt mēra komandējumus; Ušakovs varēs arī turpmāk braukt uz Maskavu

Rīgas domes deputāti šodien ārkārtas sēdē noraidīja opozīcijas iesniegto priekšlikumu grozīt domes saistošos noteikumus, lai nākotnē varētu stingrāk izvērtēt Rīgas mēra komandējumu lietderību.

2014. gada 24. septembrī 17:56

Priekšlikums paredzēja papildināt Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumu ar apakšpunktiem, kas paredzētu iesniegt apstiprināšanai domes sēdē tās priekšsēdētāja komandējuma pieteikumus un to atskaites komandējumiem ārpus Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm, kā arī paredzētu konkrētu komandējumu lietderības izvērtēšanu un akceptēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

22.septembrī Rīgas domes “Vienotības” (V) un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) frakciju deputāti iesniedza pieprasījumu sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai spriestu par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) komandējumu uz Maskavu lietderību.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka domes priekšsēdētāja komandējumiem bieži nav pamatojuma, turklāt deputāti ne vienmēr tiek iepazīstināti ar to mērķiem un rezultātiem. Tāpat komandējumi reti tiekot apstiprināti Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdēs. “Vienotības” un VL-TB/LNNK deputāti uzskata, ka domes priekšsēdētāja komandējumam uz Maskavu nebija rīdziniekiem lietderīgu mērķu un rezultātu.

“Rīgas domes priekšsēdētāja komandējuma uzdevums nevar būt amatam neatbilstoša starpvalstu politisko attiecību kārtošana, īpaši, ja saturs neatbilst Latvijas valsts ārpolitikai,” paudusi domes “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte (V).

Skaties.lv jau ziņoja, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, ceturtdien, 4.septembrī, devās uz Maskavu, kur, kā viņš pats iepriekš izteicās, lūgties, lai lielveikalos saglabā Latvijas ražotāju produkcijas stendus “Rižskij dvorik”.

Savas vizītes laikā Nils Ušakovs, komentējot šī brīža saspringto situāciju, paziņojis: ”Šobrīd labākais, kas Latvijai var būt, ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Tā ir stabilitāte.”Viņš esot paskaidrojis, ka citi prezidenti, kas nāktu pie varas Krievijā ”neatnesīs stabilitāti kaimiņiem”. Pēc Rīgas pašvaldības vadītāja domām, tas nebūtu pašreizējais opozīcijas līderis Aleksandrs Navaļnijs, bet gan kāds radikālāku partiju pārstāvis.

Rīgas mēra skatījumā Eiropas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju nedošot nekādu pozitīvu rezultātu. Viņaprāt, esot ”jādzīvo uz citas planētas”, lai uzskatītu, ka, ierobežojot noteiktām Krievijas amatpersonām iespēju ceļot pa Eiropu, iespējams kaut ko atrisināt.

Šie izteikumi un uzskati radīja arī asu vārdu pārmaiņu sociālajos tīklos starp Rīgas mēru N. Ušakovu un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kurš, savukārt, norādīja, lai labāk N. Ušakovs aizstāv Latvijas neatkarību, nevis apšaubāmos ”dvorikus”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm