Nogalinātā Mārtiņa Bunkus brālis: Ir atvieglojums, ka tiešām vainīgie nepaliks nesodīti

2022. gada 28. novembrī 19:45

Policija pabeigusi izmeklēšanu Latvijā skaļākajā pasūtījuma slepkavības lietā un nodevusi prokuratūrai, lai tā sāktu kriminālvajāšanu. Par advokāta Māriņa Bunkus slepkavību, kas notika 2018. gadā, apsūdzēti četri vīrieši. Nogalinātā advokāta brālis ir gandarīts par lietas virzību un tic, ka vainīgie saņems taisnīgu sodu.

Krimināllietas izmeklēšanas apjoms apkopots 121 sējumā – tam nepieciešams vesels skapis, un šādu foto policija pievienojusi preses relīzē. Par advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību 2018. gada maija nogalē, kad viņu nošāva no braucoša auto pie Meža kapiem, apsūdzētas četras personas.

Pret uzņēmēju Mihailu Uļmanu rosināts sākt kriminālvajāšanu par slepkavības uzkūdīšanu un slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā. Aleksandru Babenko rosināts apsūdzēt par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā, slepkavības uzkūdīšanu un atbalstīšanu. Pret Arkādiju Judinu rosināts sākt kriminālvajāšanu par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā.

Visvairāk apsūdzību rosina pret kādu Krievijas pilsoni – par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā, par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, munīcijas nelikumīgu apriti un par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja vai prokurora atļaujas. TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija liecina, ka šis apsūdzētais ir Krievijas pilsonis Viktors Krivošejs.

Gandarīts par policijas paveikto darbu četru gadu garumā ir nogalinātā advokāta brālis Kristaps Bunkus.

“Ir atvieglojums, ka tiešām vainīgie nepaliks nesodīti un saņems taisnīgu sodu,” pauž nogalinātā advokāta brālis Kristaps Bunkus.

Sākotnēji Bunkus radinieki asi kritizēja policijas gauso darbu, taču tagad Kristaps uzsver – pēc pamatīgām rotācijām policijas vadībā lieta patiešām sakustējusies.

“Gan policijas vadības maiņa ir ienesusi būtiskus uzlabojumus policijas darba kvalitātē, gan tas, ka noziegums ir bijis komplekss un sarežģīts, atrisināšanai vajadzēja laiku un arī mūsu aktīvā darbība izmeklēšanas procesa laikā. Noziedzība mīl klusumu. Mēs nebijām klusi. Un nebūsim arī turpmāk,” akcentē Bunkus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viens no apsūdzētajiem – Babenko – videokonferences formā tiesā lūdza atbrīvot viņu no apcietinājuma, taču tiesa lēma par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanas turpināšanu.

Babenko drošības līdzekli skatīja aiz slēgtām durvīm vairāku stundu garumā. Izskatās, ka neviens no iesaistītajiem medijiem nekādus paziņojumus sniegt nevēlējās – visi tiesu pameta pa sētas durvīm.

Vēlāk Babenko advokāte Helēna Purviņa piekrita rakstveidā atbildēt uz jautājumiem, kā vērtē viņas klientam nelabvēlīgo lēmumu un to, ka policija lietu nodevusi prokuratūrai: “Pēc aizstāvības viedokļa, izmeklēšana joprojām, proti, pusgada laikā nespēj pienācīgi pamatot Aleksandra apcietinājumu un tā turpināšanu. Aizstāvība nepārtraukti norāda uz izmeklēšanas trūkumiem, būtiskiem procesuāliem un cilvēktiesību pārkāpumiem. Vērtējam, ka izmeklēšana notiek neobjektīvi un vienpusēji.”

Jau 2022. gada maijā Valsts policija publiski paziņoja, ka “ir atklājusi pirms četriem gadiem nošautā advokāta Mārtiņa Bunkus lietu”, līdz ar to lietas nodošana prokuratūrai vēl nebūt nenozīmē, ka tiešām ir noskaidroti objektīvi apstākļi un atrastas patiesi vainīgas personas.

Aizturētā uzņēmēja Mihaila Uļmana advokāte šodien nekādus komentārus par lietas nodošanu prokuratūrai nevēlējās paust.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāpiemin, ka saistībā ar Bunkus slepkavības lietu šā gada oktobrī atstādināts Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas priekšnieka vietnieks Jānis Kāpostiņš – pēc TV3 Ziņu rīcībā esošās informācijas, viņš aizvien nav atjaunots amatā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm