Nocirstās liepas Brīvības gatvē: Rīgas domē nav skaidrības, vai šajā vietā tiks stādīti jauni koki

Daudzus rīdziniekus jau atkal saērcinājušas ziņas par kārtējiem galvaspilsētā nocirstajiem kokiem. Brīvības gatvē, netālu no VEF Kultūras pils, nocirstas liepas. Rīgas domē (RD) stāsta, ka koki bija kalstoši un ilgtermiņā apdraudētu pilsētniekus. Vai vietā tiks iestādīti jauni – tas nav skaidrs.

2019. gada 19. martā 19:22

Karstas diskusijas par koku izciršanu netālu no VEF Kultūras pils izcēlušās sociālajā tīklā “Twitter”.

Tajās iesaistījusies arī Rīgas Būvvalde: “Nocirstie koki bija kalstoši, tas arī bija iemesls, kādēļ tika rosināta to izciršana. Skatīt 2018. gada attēlu no “Google”.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja redzam Būvvaldes atbildi, ka pamatošanas iemesls ir 2018. gada “Google maps” bilde ar brūnām lapām, tad būtu jānocērt lielākā daļa. Ja pārsāla, uz rudeni parādās problēmas,” skaidro apvienības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Kaspars Zandbergs.

Būvvalde gan aicināja visus jautājumus uzdot RD Mājokļu un vides departamentam, kura pārstāve piekrita izskaidrot situāciju telefoniski – koki bijuši sliktā stāvoklī, visticamāk, cietuši no sakņu trupes, un atbildīgā komisijā pieņemts lēmums tos nozāģēt. Vai tiks stādīti jauni koki nocirsto vietā, nav zināms.

“To mēs skatīsimies gada laikā, kā veiksies ar ieņēmumiem. Mūsu programma pilsētas apstādījumu kopšanai ir atkarīga no ieņēmumiem par ciršanas atļaujām. Ja līdzekļi atļaus, tad noteikti šajās vietās gribētu iestādīt kokus,” saka atbildīgā departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Ja privātie īpašnieki grib Rīgā cirst kokus, piemēram, lai celtu kādu lielveikalu, tiem jāmaksā nauda departamentam, taču nav zināms, cik naudas šogad izdosies iekasēt. Iespējams, nozāģēšana sagaida vēl vairākus Brīvības ielas kokus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Konkrēti par šiem diviem [kokiem] sazinājos ar Mājokļu un vides departamentu. Tur man skaidroja, ka liela daļa Brīvības gatvē esošo koku cietuši 2016. gada ielu remontdarbu laikā, kad no abām pusēm mainīja bortakmeņus, izrokot zemi 1,5 metru dziļumā. Viņiem ir apcirpta sakņu sistēma – kurš koks labāk pārdzīvo, kurš sliktāk,” norāda “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis.

“Vispār cilvēku radītā slodze uz kokiem palielinās. Līdz ar to… nu, jā. Kur slodze lielāka, esošie koki iet bojā. Atsevišķās vietās iestādīt atpakaļ ir sarežģīti, jo ielas ir ne tikai satiksmei un kokiem, bet arī dažādām apakšzemes komunikācijām paredzētas,” saka RD Mājokļu un vides departamenta.

Kokus plānots cirst arī Skanstes apkaimē pie Zirņu ielas, par to vēsta plakāti pie vairāku ēku kāpņutelpām, aicinot iedzīvotājus uz sabiedrisko apspriešanu.

Plašāk par tēmu – TV3 Ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm