No Latvijas uz kauju smagāko punktu Ukrainā dodas humānā palīdzība

Transformatori, slimnīcas gultas, pārtikas preces – otrdien, 28. martā, uz Ukrainas karstāko punktu – Donbasu – devusies kārtējā kravas automašīna ar humāno palīdzību no Latvijas, uz piefrontes un no krievu gūsta atbrīvotajām pilsētām Luhanskas un Doneckas apgabalos vedot šobrīd visvairāk nepieciešamo, vēsta TV3 Ziņas.

Kravas automašīna, ko stūrē ukrainis Pjotrs, Latvijā pēc palīdzības sūtījuma ieradusies no Slavjanskas, Donbasā. Pie mums uz vietas atrast kādu šoferi, kurš būtu ar mieru vest humānās palīdzības kravas uz fronti Donbasā, esot neiespējami.

Pirmos kravas automašīnā ieceļ daudztonnīgos transformatorus, kuri savu darbu Latvijā izpildījuši un nu dosies uz frontes pilsētām palīdzēt ukraiņiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristaps Amsils
AS ‘”Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs

“Šodien mēs sūtām uz Ukrainu trīs transformatorus, kuri ir savu darbu pabeiguši šeit, “Dobeles dzirnavniekā”, taču gribētu teikt, ka vēl svarīgāka misija, lai palīdzētu Ukrainas tautai, ir priekšā. Turp nogādātais ir atkarīgs no dažādiem parametriem, bet šie transformatori ar elektroenerģiju var palīdzēt nodrošināt līdz 300 mājsaimniecībām.”

Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš, kurš regulāri sazinās ar karavīriem un civiliedzīvotājiem Ukrainas smagāko kauju vietā – Donbasā -, stāsta, ka šī krava ne vien pabaros un sildīs karavīrus frontē, bet palīdzēs arī mediķiem, kuri ik dienas ārstē ievainotos.

Elmārs Pļaviņš
AM vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos

“Šī krava, ko mēs iekrāmējām – transformatori slimnīcām, bērnudārzam, skolai, “Dobeles dzirnavnieka” produkcija – iet uz Luhanskas rajonu uz atbrīvotajām vietām. Atrast kādu šoferi ir ļoti grūti, un šie ir varoņi, kas ir šeit atbraukuši tieši no Slavjanskas. Vēl mēs liksim iekšā iekārtas no dažādām slimnīcām Jelgavā, Rēzeknē, Jūrmalā, un vēl “Veselības centra 4″ ir iedevis zobārstniecības iekārtas. Tas viss dosies uz šiem karstajiem rajoniem. Viņi ļoti pateicīgi par saņemto.”

Šajā kravā ir arī vairākas “Dobeles dzirnavnieka” produkcijas paletes – kopš pērnā gada 24. februāra, kad Krievija sāka pilna apmēra karu, uz Ukrainu nosūtīti jau vairāki desmiti šādu kravu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristaps Amsils
AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs

“Šobrīd ar šo kravu produkcijas apjoms kopumā sasniedz 600 tonnas jeb turpat 30 kravas automašīnas. Manuprāt, mēs – sabiedrība un uzņēmēji – nedrīkstam nogurt, jo pretējā gadījumā, ja mēs sagursim, tas var atstāt vēl lielāku ietekmi uz mums nākotnē. Tādēļ mums mums visiem ir jācīnās pret šo nelaimi, ko piedzīvo Ukraina, jācer un jādara viss iespējamais, lai tas arī apstātos un izbeigtos Ukrainā.”

Uzņēmēji mudina iedzīvotājus nepagurt un neaizmirst, ka šis ir karš, kurā ukraiņi notur Krievijas okupācijas spēkus un frontē izlej asinis arī par mūsu visu drošību un brīvību. Tāpēc katrs cents ir būtisks, lai atbalstītu, palīdzētu un apliecinātu – Ukraina šajā karā nav viena.

Donbasā – vietā, kur notiek smagākās kaujas – Ukrainas karavīriem svarīgs ir jebkurš atbalsts, tāpēc ikviens, kas var un spēj palīdzēt, ir aicināts to darīt. TV3 Ziņu žurnāliste Ieva Vārna ir atvērusi kontu vietnē Ziedot.lv, kur vāc līdzekļus konkrētām lietām, kuras lūguši sagādāt karavīri Ukrainas austrumu frontē. Par saziedotajiem līdzekļiem iegādātās lietas TV3 Ziņu filmēšanas grupa Ukrainā nogādās, dodoties uz nākamajos komandējumos uz piefrontes apgabaliem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm