Saturs turpinās pēc reklāmas

No jaunajiem vecākiem domātajām grāmatām izgriež ārā bijušā vicemēra Amerika parakstu

Korupcijas skandāla laikā notikušās Rīgas domes vadības maiņas dēļ pašvaldības Labklājības departamenta un Dzimtsarakstu nodaļu darbinieki bijuši spiesti ķerties pie neplānota darba. No grāmatām, kas tradicionāli tiek dāvinātas galvaspilsētā jaundzimušo bērnu vecākiem, griezts ārā bijušā vicemēra Andra Amerika (GKR) autogrāfs.

2019. gada 3. februārī 20:41

Jau sešus gadus jaundzimušo vecāki dāvanā no Rīgas domes saņem grāmatu ”Mūsu bērns”, kurā ir apkopota jaunajām mammām un tētiem noderīga informācija. Titullapas lejā, zem apsveikuma, līdz šim ir bijuši divi paraksti – Rīgas mēra Nila Ušakova (S) un viņa toreizējā vietnieka – Andra Amerika, kurš skandalozā “Rīgas satiksmes” korupcijas skandāla dēļ bija spiests atkāpties no amata un kura autogrāfs no jaundzimušo grāmatas tagad ir akurāti nogriezts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tikuši izskatīti vairāki varianti, kā rīkoties: griezt, likt lapu iekšā, līmēt, izņemt grāmatas no visām dzimtsarakstu nodaļām, vest uz tipogrāfiju. “Par cik šīs grāmatas galvenā būtība tomēr ir saturs, tika nolemts tomēr, vizuāli izsverot, kā būtu labāk, nogriezt šo stūrīti,” atklāj RD Labklājības departamenta vadītāja Lita Brice.

Šādas manipulācijas tika veiktas ar apmēram tūkstoš nu jau novecojušo grāmatu, kas vēl ir palikušas galvaspilsētas Dzimtsarakstu nodaļās. Par laimi, katru gadu grāmatas tiek pasūtītas no jauna, aktualizējot tajās atrodamo informāciju, piemēram, par pašvaldības sociālo atbalstu. Un tagad arī par domes vadību.

“Tā kā šis process ir tikko sācies, protams, tiek domāts, kāda būs šī uzruna pirmajā lapā. Iepirkums vēl nav sācies, tā kā tiks izskatīti, protams, vai būs mēra paraksts, vai būs Rīgas pašvaldības, vai vienkārši uzruna jaunajiem rīdziniekiem,” turpina domes pārstāve.

Lēmumu par jauno titullapu Rīgas dome pieņems tuvākajā laikā. Šogad plānots nodrukāt 10 000 eksemplāru par apmēram 17 000 eiro. Politologs Valts Kalniņš šādā pašvaldības praksē nesaredz neko sliktu.

Valts Kalniņš
politologs

Domāju, ka attiecināt administratīvā resursa izmantošanas ierobežojumus tik ļoti lielā mērā uz šādām aktivitātēm nebūtu īsti pareizi, jo droši vien varētu teikt, ka tradīcijas nosaka, ka pilsētas mērs veic arī zināmas reprezentatīvas funkcijas, un tāds apsveikums, šķiet, ārpus šīs tradīcijas neaiziet.

Tomēr, lai turpmāk izvairītos no šādiem kāzusiem, vēl jo vairāk – situāciju, kad arī pašreizējā mēra Ušakova krēsls saistībā ar korupcijas apkarotāju aktivitātēm ir pamatīgi sašūpojies, politologs iesaka iztikt bez pašvaldības amatpersonu vārdu iespiešanas.

Ņemot vērā salīdzinoši nelielu jaundzimušo skaitu – Rīgā tas ir ap 8000 bērnu gadā, grāmatas vecākiem pašvaldības vadītājs varētu parakstīt un atšifrēt, piemēram, reizi nedēļā. Ieteikums attiecas arī uz citām pašvaldībām, jo jaundzimušo grāmatas tiek dāvinātas ne tikai Rīgā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas