No desmit strādā tikai viens! Atklājas kārtējais Rīgas domes “rēgu kantoris”, kas barojas no rīdzinieku naudas

Interešu konflikts, publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšana – šie ir tikai pirmie panti, kurus KNAB saskata kā potenciāli pārkāptus “Humora komitejas” savērptajā shēmā.

2017. gada 11. novembrī 19:01

Pēdas no “Humora komitejas”, kas, darbojoties vien “uz papīra”, piebarota ar 43 000 rīdzinieku eiro, ved uz nodibinājumu “Riga.lv”, kas teorētiski uztur pašvaldības informatīvo mājaslapu un publicē tajā rakstus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nodibinājuma birojā darba dienā atrodas viens cilvēks – tehniskais inspektors, lai gan formāli te strādā vismaz desmit cilvēku, un vēl trīs valdes locekļi. Viņi visi saņem algu no rīdzinieku nodokļiem, taču netiek atklāts, cik tieši.

Pētot, no pašvaldības dāsni piebarotās, “Humora komitejas” lietu, visas pēdas ved atpakaļ uz Rīgas domi. Izrādās, ka komitejas vadītāja strādā pašvaldībā. Te lietas kļūst vēl interesantākas.

Turpinām meklēt “Humora komitejas” vadītāju, lai noskaidrotu, kādā veidā izdevies iegūt no Rīgas domes 43 000 eiro, darbojoties pilnīgā slepenībā un bez jebkādām atskaitēm, kas būtu atrodamas “Lursoft”. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, kas naudu piešķīris, stāsta, ka biedrības finanšu atskaites tam iesniegtas, bet uzreiz atrast nevar.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Jūs interesējošās atskaites nodrošināsim, tiklīdz saņemsim atbildi no arhīva. Tas varētu būt nedēļas laikā.

Domē paskaidro, ka “Humora komitejas” vadītāja Danuta Dembovska strādā blakus ēkā, nodibinājumā “Riga.lv”. Tas izveidots 2013. gada nogalē ar mērķi stāstīt sabiedrībai par pašvaldības darbu, proti, uztur interneta mājaslapu “Riga.lv”. Rīgas domē ir daudz sabiedrisko attiecību speciālistu, kas faktiski dublē šo pašu darbu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzņēmumu reģistrā nav atrodami nekādi nodibinājuma “Riga.lv” finanšu dati, ne arī informācija par samaksātajiem nodokļiem. “Riga.lv” valdē ir par izvairīšanos no nodokļu nomaksas aizdomās turētā “Saskaņas” domniece Regīna Ločemele-Luņova, bijušais Ainara Šlesera preses sekretārs Ģirts Dripe un kāds Andris Konošonoks. Ir piektdiena, pulkstenis – 10.30.

TV3 Ziņu saruna ar vienīgo uz vietas esošo “Riga.lv” darbinieku

Sveicināti!

Labdien

Riga.lv?

Te no TV3 Ziņām, Jānis Zvērs. Gribēju aprunāties. Varat ielaist iekšā?

Šobrīd es šeit esmu viens…

Kas jūs esat?

Tehniskais inspektors.

Danuta Dembovska strādā pie jums?

Jā, bet viņa ir atvaļinājumā.

Ir kāds cits no vadības, kas varētu pastāstīt par nodibinājumu?

Zvaniet galvenajai redaktorei Anitai.

Mums tomēr izdodas iekļūt nama kāpņutelpā. Līdzīgi kā “Humora komiteja”, pašvaldības nodibinājums “Riga.lv” ir ļoti labi nomaskējies. Nav ne mazākās skaidrības, aiz kurām durvīm tas atrodas.

Rīgas domē mums paskaidroja, ka nodibinājums atrodas šajās telpās, taču nekur to nevar atrast! Te ir rakstīts, ka pirmajā stāvā ir mākslas centra “Ritums” izstāžu zāle, otrajā un trešajā stāvā – Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde, savukārt vēl augstāk ir Lielo pilsētu asociācija. Te ir noplēsta šilte. Varbūt te ir bijis “Riga.lv” uzraksts?

Izejam ārā un atkal spiežam domofona pogu – tas ir vienīgais veids, kā komunicēt ar “Riga.lv”

 

Telefoniski sazināmies ar “Riga.lv” redaktori Anitu Pokrovsku. Viņa ir arī biedrības “young.lv” aktīviste, kas ir kārtējā ar “Saskaņu” saistītā nodibinājumā biedrība, kuras vadībā ir bijusī Nila Ušakova sieva Jeļena. “Lursoft” nav ierakstu par biedrības finanšu rādītājiem un nodokļu maksājumiem. Arī pats Ušakovs ir bijis biedrības pārstāvis. Pokrovska stāsta, ka “Humora komitejas” vadītāja ir viņas palīdze.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anita Pokrovska
“Riga.lv” redaktore

Cik liela ir jūsu redakcija?

Nu, ap desmit cilvēkiem. Principā visu informāciju varat saņemt no nodibinājuma priekšsēdētāja.

Priekšsēdētājs Konošonoks uz tālruņa zvaniem neatbildēja divas dienas. Nekļuva skaidrs, kāds ir nodibinājuma budžets, cik cilvēku tur strādā.

Interešu konflikts, publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas – šie ir tikai pirmie panti, kurus KNAB saskata kā potenciāli pārkāptus “Humora komitejas” savērptajā shēmā. KNAB sola rūpīgu pārbaudi.

Ilze Jurča
KNAB pārstāve

Skatīsimies, kurš, kādus lēmumus pieņēma, kas parakstīja, kādi pārskaitījumi veikti. Tad vērtēsim riskus. Vai tā nav starpniekorganizācija, vai tā nav radīta ar mērķi finansēt partijas, nodrošināt amatpersonu kukuļošanu?

Arī Valsts kontrole var veikt pārbaudes.

Edgars Korčagins
Valsts kontroles pārstāvis

Valsts kontrole skatās, kā pašvaldība rīkojas ar savu naudu, vai tas tiek darīts iedzīvotāju interesēs? Mēs varam apskatīt arī pašvaldības dibināto kapitālsabiedrību, nodibinājumu darbību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visi “Riga.lv” raksti ir anonīmi, tādēļ nav iespējams noskaidrot, kas ir to autors – domes darbinieki vai nodibinājumā strādājošie, kuri darba dienā savās darba vietās neatradās, varbūt kādi brīvprātīgie no daudzajām ar domi un “Saskaņu” saistītajām biedrībām. Caur žalūzijām redzams vienīgais strādājošais – tehniskais inspektors. Logā vientuļi stāv noplucis plakāts. Tas ir aicinājums pilsētas viesiem publicēt bildes internetā ar tēmturi “belkariga”. To līdz šim sociālajā tīklā “Twitter” ir izdarījuši divi cilvēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm