tv3.lv

“Nevis kompensāciju viņi dabūs, bet beigta ēzeļa ausis,” Krievijas paziņojumu komentē Rinkēvičs

“Nevis kompensāciju viņi dabūs, bet beigta ēzeļa ausis”, mikroblogošanas vietnē “Twitter” paudis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), komentējot Krievijas paziņojumu, ka tā gribēs kompensāciju no Latvijas par “Uzvaras pieminekļa” nojaukšanu.

19. maijā 22:00

“Nevis kompensāciju viņi dabūs, bet beigta ēzeļa ausis,” raksta Rinkēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijas Federācijas Ārlietu ministrija savā ”Facebook” profilā 19.maijā informējusi, ka Krievijas Ārlietu ministrijā Latvijas vēstniekam Maskavā Mārim Riekstiņam tika izteikts stingrs protests – piešķirta atbilstoša nota saistībā ar Latvijas Saeimas 12. maija ”provokatīvo lēmumu” apturēt 1994. gada Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības līguma par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu aizsardzību 13.panta darbību, dodot ”zaļo gaismu’ padomju laika memoriālu nojaukšanai, tai skaitā tā dēvētā “Uzvaras pieminekļa” nojaukšanu.

Tika uzsvērts, ka saskaņā ar 1969. gada Vīnes konvencijas par līgumu tiesībām noteikumiem puses tiesības denonsēt, izstāties vai apturēt līgumu var attiekties tikai uz visu līgumu, ja vien puses nav vienojušās citādi. Pašā 1994. gada nolīguma 15. pantā noteikts, ka to var izbeigt vai grozīt tikai ar pušu piekrišanu. Tajā nav ietverts noteikums, kas pieļauj iespēju vienpusēji izbeigt vai apturēt tā darbību kopumā vai atsevišķus tā noteikumus.

Šajā kontekstā Latvijas vēstniekam norādīts, ka Krievijas puse līguma 13. panta vienpusēju izbeigšanu uzskata par Latvijas saistību pārkāpumu, kas ir pretrunā vispāratzītajām starptautisko līgumu tiesību normām. Šis pārkāpums dod Krievijai pamatu aktualizēt jautājumu par Latvijas starptautisko tiesisko atbildību, kas izpaužas it īpaši pēdējās pienākumā pilnībā atlīdzināt nodarītos zaudējumus, tajā skaitā par minēto nodarīto pārkāpumu zaudējumu atlīdzības veidā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm