“Nevaram garantēt, ka kāds tuvākā pusgada laikā nesaslims.” Zolitūdes lietā bažas par spriedumu

Pēc dīkstāves atsākusies Zolitūdes traģēdijas tiesas izskatīšana. Ilgstoši slimojošo tiesnesi Zemitāni aizstājusi cita kolēģe. Šodien tiesa uzklausīja apsūdzēto aizstāvju runas.

2019. gada 26. novembrī 19:01

Kopš septembra tiesas sēdes nebija notikušas, jo sasirga viena no tiesas sastāva tiesnesēm Dzintra Zemitāne. Šodien viņa aizstāta ar Anitu Grāvīti. Otrdien uz sēdi nebija ieradušies vairāki apsūdzētie, tostarp Ivara Sergeta aizstāvji, bet apsūdzētie piekrita, ka sēde turpinās arī bez advokātu klātbūtnes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesas procesu filmēt neļāva, taču pārtraukumā dalībnieki pauda gandarījumu, ka lieta pēc ilgās dīkstāves atjaunojusies. Šodien pirmās stundas laikā tiesa uzklausīja viena apsūdzētā aizstāvja argumentus sava klienta aizstāvībai.

“Apsūdzēto aizstāvji turpina savu runu. To, cik plaša, tas ir pašu aizstāvju ieskatā. Ja redzam, ka tiesa nepārtrauc runu, nozīmē, – viss sacītais attiecas uz lietu, ir uzklausāms, vērtējams,” teic prokurors Agris Skradailis.

Kopš traģēdijas pagājuši seši gadi, un tieši lēnā tiesvedība liek upuru tuviniekiem ieslīgt izmisumā, vecākā gadagājuma cilvēki pat atmetuši cerības savas dzīves laikā sagaidīt spriedumu. Prokurors gan atteicās prognozēt, kad lietā varētu būt spriedums: “Nāksies atturēties, jo, kā paši redzat, pastāv dažādi objektīvi apstākļi. Iesaistītas ļoti daudzas personas! Nevaram garantēt, ka visi tuvākā pusgada laikā nesaslims vai nebūs kādu citu šķēršļu.”

Pagājušajā nedēļā Zolitūdes upuru tuvinieku, protestējot pret lēno tiesvedību, sarīkoja krietni pieticīgāku un klusāku piemiņas pasākumu nekā citus gadus. Tiesa sasauca preses konferenci, kurā solīja, ka 26. novembrī sēdes atsāksies, taču kāda replika no tiesas puses esot bijusi aizvainojoša.

“Tiesas pārstāvji izteicās par dažām personām, kuras uz cietušo rēķina ceļ savu popularitāti. Tādi vairs neatrodas šeit un sēž citur. Pilnībā nepamatots tiesas komentārs attiecībā uz cietušajiem! Diemžēl tikai pēc cietušo aktivitātēm lēmums pieņemts – ceram, ka tiesas sēdes notiks atbilstoši grafikam,” pauž cietušo advokāte Jevgēņija Tverjanoviča-Bore.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja pēkšņi nesaslims kāds no tiesas dalībniekiem, tiesa pieļauj, ka lietu pirmās instances tiesā varētu pabeigt iztiesāt 2020. gada pirmajā pusē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm