Nesteidzīgi baudīt dzīvi! Svētdien tiks svinēta Starptautiskā diena bez steigas

Šosvētdien ir iespēja svinēt visai neparastus svētkus, proti, svētdien būs starptautiskā diena bez steigas.

To pirms 10 gadiem sākuši svinēt itālieši. Šo svētku nolūks ir baudīt dzīvi katru mirkli un mūsu aktīvajā un stresa pilnā dzīvē mēģināt atrast laiku sev.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Māmiņu kluba” vadītāja Sandija Salaka septiņus gadus spēku un radošo iedvesmu smeļas, vadot jogas nodarbības. Pie viņas bieži nāk sievietes, kurām pēc stresa pilnas ikdienas ir enerģijas izsīkums.

Sandija Salaka, Kundalini jogas skolotāja “Urban Yoga”

Cilvēka ķermenis nespēj šo slodzi izturēt, tāpēc ir tik daudz stresa un psihosomātisko saslimšanu, protams, ja cilvēks ir atradis, ka viņš pareizi elpo, ja pieradina ķermeni regulāri atslābināt, tad tas ir instruments, bez kura mūsdienu trakajā pasaulē nemaz nevar izturēt, tāpēc ir tik daudz jogas centru.

Nesteidzīgi var baudīt ne tikai dzīvi, bet arī ēdienus, kurus tikpat lēni un pareizi pagatavo. Pavārs Mārtiņš Rītiņs ir kustības “Slow Food Rīga” vadītājs. Viņš skaidro, ka pat frī kartupeļus var pagatavot šādā veidā.

Mārtiņš Rītiņš, pavārs, “Slow Food Rīga” kustības vadītājs

Tad šis kartupelis ir notecināts, ar vakuuma aparātu mitrumu izvelk ārā, tad lēni zoss taukos cep, un tad tas ir slow food fri kartupelis! Slow food nozīmē ne tikai lēni kaut ko audzēt, gatavot, bet arī lēni ēst.

Lēna un nesteidzīga ēdiena baudīšana aizrauj arvien vairāk cilvēku, stāsta pavārs. Šādas starptautiskās dienas eksistence var mums atgādināt, ka dzīve īstenībā ir īsa, līdz ar to mums jādomā, ko mēs īstenojam un kas ir svarīgākais, saka kulturologs Deniss Hanovs. Jaunās komunikācijas tehnoloģijas mūsdienu sabiedrībai ir liels izaicinājums, jo tas arī nolaupa mūsu laiku baudīt dzīvi bez steigas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Deniss Hanovs, kulturologs

Neteikšu, ka es esmu sev atradis labu recepti, bet cenšos regulēt laiku, ko varētu atvēlēt soctīkliem, un man gribas izbaudīt klusumu, jo, kad man tas ir, man pietrūkst trokšņu. Bet, kad esmu laukos, tad varu reflektēt, kas ir vajadzīgāks man un kas nav. Galvenais, kā to atšķirt, kas ir svarīgākais.

Tieši par šiem jautājumiem starptautiskajā dienā bez steigas var arī pievērsties. Turklāt šogad tā iekrīt svētdienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm