NEPLP lēmumu saistībā ar “TV Rain” varētu paziņot otrdien

Jautājums par to – ļaut vai neļaut kanālam “Doždj” jeb “TV Rain” turpināt raidīt no Latvijas – varētu izšķirties otrdien, 6. decembrī, no rīta, kad Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sanāks uz sēdi.

2022. gada 5. decembrī 19:20

Valdības koalīcijā esošā “Nacionālā apvienība” jau izplatīja aicinājumu atņemt kanālam licenci un tā darbiniekus izraidīt no valsts. “”Nacionālā apvienība” aicina atbildīgās iestādes lemt par “Doždj” raidīšanas izbeigšanu no Latvijas teritorijas un par kanāla darbinieku izraidīšanu no valsts,” teikts tās paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nacionālās apvienības” ieskatā, ielaist Latvijā TV kanālu “Doždj” bija nopietna kļūda, kas balstīta nekritiskā attieksmē pret tā saucamo demokrātisko opozīciju Krievijā. Kā norāda partijā, opozīcija Putinam nenozīmē opozīciju Krievijai un tās armijai – to spilgti demonstrēja attiecīgā telekanāla žurnālists un kanāla īpašniece savos skandalozajos komentāros, kas pievērsuši ne vien vietēja, bet arī starptautiska mēroga uzmanību.

“Šodien, kad Krievija ielauzusies Ukrainā un slepkavo tās cilvēkus, jebkāds atbalsts Krievijas karavīriem – morāls vai materiāls – ir noziedzīgs. Cīnīties pret Putina režīma korupciju armijā šodien nozīmē to pašu, ko pienest slepkavam patronas. Krievijai šajā karā ir jāzaudē! Tās karavīri Ukrainā ir jāiznīcina vai jāpatriec. Tas ir vienīgais veids, kā panākt, lai viņi beidz nogalināt, izvarot un sakropļot. Mēģināt iežēlināt sabiedrību pret krievu iebrucējiem un organizēt viņiem atbalstu, izmantojot Latvijas izsniegtu apraides atļauju, ir absolūti nepieļaujami,” paudis partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Publiskajā telpā temats ir nokaitēts tiktāl, ka NEPLP pat nācies lūgt politiķus paturēt pie sevis viedokļus attiecīgajā kontekstā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs to respektē un saka – viņš joprojām ir pārliecināts, ka lēmums dot iespēju krievvalodīgajai auditorijai saņemt no Kremļa propagandas atšķirīgu saturu bija pareiza rīcība, bet tas nenozīmē, ka var ignorēt Latvijas likumus.

Edgars Rinkēvičs
ārlietu ministrs

“Kara laikā tīša vai netīša agresora atbalstīšana ir sarkanā līnijā, sodam ir jāseko. To, kādam, es atstātu neatkarīgās institūcijas ziņā. Te, no vienas puses, ir vārda brīvība, no otras – kara atbalstīšana. Atkal – vai tas bija muļķīgs vārdu savirknējums vai tam ir konkrēts pamats, tas jānoskaidro VDD. Jautājums par to, ko darīt ar licenci, ir NEPLP rīcībā. Tai pašā laikā jāsaka, ka vienīgā un ātrākā tiesa mums ir sociālie mediji, bet valsts līmenī lēmumus pieņem tiesiski un izvērtējot gan plusus, gan mīnusus un riskus. ”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

TV3 Ziņas jau vēstīja, ka, paužot atbalstu un rūpes par mobilizētajiem okupantiem frontē, “Doždj”, iespējams, pieļāvis trešo rupjo pārkāpumu kopš licences saņemšanas Latvijā. NEPLP kanālu jau sodījis ar 10 000 eiro naudassodu par Krimas iezīmēšanu kartē Krievijas sastāvā un okupantu armijas nosaukšanu par “mūsu armiju”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm