tv3.lv

Nepieskatīts suns Kauguros nokodis krastā izkāpušu ronēnu

Pēdējo dienu laikā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) saņem arvien vairāk aculiecinieku zvanu par piejūrā cilvēku nepieskatītiem suņiem, kas mēģina kaitēt roņu mazuļiem – tos biedējot ar riešanu vai pat ievainojot.

2019. gada 15. martā 17:53

Suņa kodumu dēļ aprāvusies arī viena Rīgas Zoodārzā nogādātā ronēna dzīvība.

Kauguros atrasto ronēnu glābt neizdevās – tas tika atrasts un Zoodārzā nogādāts ar acīmredzamām suņa kodumu atstātām, pūžņot sākušām brūcēm galvā. Ievainojumi bija tik dziļi un dzīvībai bīstami, ka speciālistiem nācās pārtraukt dzīvnieka mokas, to iemidzinot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt beidzamais no Zoodārzā atvestajiem ronēniem no Vakarbuļļiem, kuru, ievainotu rejoša, nepieskatīta suņa sabiedrībā, pamanīja kāds aculiecinieks, varēja sagaidīt līdzīgs liktenis. Līdz DAP ekspertu ierašanās brīdim tas, novārdzis un, iespējams, no kāda ledus gabala savainots, bija slēpies mežā, kur bija nonācis cerībā paslēpties no uzglūnošajām briesmām. Bildēs redzamais varonis jau nokļuvis drošās rokās Rīgas Zoodārzā.

Patlaban Rīgas Zoodārzā nogādāti jau jau pieci novārguši un/vai ievainoti ronēni. Viens pogainais ronēns atceļojis no Igaunijas, savukārt četrus pelēko roņu mazuļus Zoodārzā nogādājuši DAP speciālisti no Latvijas piekrastes pludmalēm.

Gandrīz puse gadījumu, kad ronēni nonāk nāves briesmās, saistīti ar četrkājaino mājas mīluļu darbībām. Turklāt, satiekoties sunim un ronēnam, dzīvībai bīstama situācija veidojas ne vien mazajiem ronēniem, bet arī pašiem četrkājainajiem draugiem. Jāatceras, ka ronēns var būt slims ar kādu infekcijas slimību, ar kuru var inficēties arī kodējs. Infekcija, nonākot saskarsmē ar mīluli, var būt bīstama arī suņa saimniekam.

DAP aicina brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, suņus nelaist brīvsolī, bet turēt pie pavadas. Tā tiks pasargāti gan no jūras sildīties izlīdušie un bieži vien novārgušie ronēni, gan paši mājas mīluļi un to saimnieki.

Četri no ronēniem patlaban atrodas zoodārza speciālistu aprūpē. Lai gan tie vēl arvien atrodas karantīnas apstākļos, un nav zināms, vai to stāvoklis un brūces ļaus viņiem izaugt lieliem, tomēr tie pamazām atkopjas – pelēkie ronēni maina savu balto pūku kažoku uz pieaugušajiem roņiem raksturīgo pelēko, zoodārza speciālistu vadībā iepazīst zivis un mācās tās ēst. No laba prāta gan vēl tas nesanākot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau vēstīts, ka šomēnes DAP speciālisti izglāba un drošībā nogādāja kādu ronēnu, kurš ne tikai izkāpa krastā, bet arī pārrāpoja pāri ceļam un noslēpās tuvējās saimniecības nojumē. Vairāk par roņa glābšanas operāciju var uzzināt šeit.

Speciālisti norāda, ka šajā pavasarī noklīdušo ronēnu skaits varētu būt īpaši liels.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm