tv3.lv

Nepārdotās svētku egles sāk izbarot Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem

Rīgas zoodārza iemītniekiem izdalītas pirmās egles, kas pēc svētkiem palikušas pāri tirgotājiem. Tās zvēriem ir ne tikai labs vitamīnu avots, bet arī spēļmantiņa.

2019. gada 2. janvārī 22:10

Vienas no pirmām pie svaigām eglēm tika kazas. Viņas labprāt grauž ne tikai zarus, bet arī stumbru. Savukārt kamieļi egles vēl nav nogaršojuši, bet labprāt ar smaržīgo koku spēlējas. Savukārt ziemeļbrieži par Ziemassvētku simbolu pagaidām lielu interesi neizrāda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šī te ir svaiga, sulīga, pilna ar vitamīniem un minerālvielām un ļoti vērtīga. Skujas nav nobirušas, kārtīgi nepamodusies, un tā eglīte arī nav nosmērēta ar dažādiem papildu produktiem,” stāsta Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Egles, kas jau ir rotājušas dzīvokļus un citas apkurinātas vietas, zvēriem neder. Tās ir izkaltušas, turklāt pastāv risks, ka uz tām varētu būt rotājumu paliekas, vaska tauki, parafīns vai kāda cita ķīmiska viela. Lai lieki neriskētu, zoodārzs egles pieņem tikai no uzņēmējiem un ierobežotā daudzumā.

Savukārt iedzīvotājiem tiek piedāvāti citi egļu utilizācijas veidi. Piemēram, izkaltuši koki var lieliski noderēt dārzā kā statīvs puķu zirnīšiem un citiem augiem. Var Ziemassvētku simbolu arī vienkārši izmest.

Iedzīvotāji gan tiek aicināti nemest savas egles sadzīves atkritumu konteineros, bet novietot tās blakus. Un tad svētku simbols tiks nodots pārstrādei.

Rīgā egļu izvešana notiek bezmaksas. Savukārt citās pašvaldībās var tikt piemērota savākšanas maksa – 2 eiro un vairāk par vienu koku, ja vien egles netiek aizvestas uz īpašu bezmaksas savākšanas vietu. Egles tiks nodotas kā kurināmais, bioloģiskie atkritumi vai arī nonāks briežu dārzos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm