tv3.lv

Nemiro: “Latvenergo” pagaidu padome pirmdienas rītā politiska spiediena dēļ atkāpusies

Pirmdienas, 1. jūlija, rītā atkāpusies “Latvenergo” pagaidu padome, to LNT rīta raidījumā “900 sekundes” atzina ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV). Ministrs arī piebilda, ka 130 OIK stacijām jau šodien tiks apturēts valsts atbalsts.

2019. gada 1. jūlijā 8:18

Kā paziņojumā masu medijiem informē “Latvenergo” padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks, viņš ir informējis ekonomikas ministru par visu padomes locekļu lēmumu atkāpties no amata, “jo neredz iespēju pilnvērtīgi pildīt funkcijas esošā politiskā spiediena dēļ”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Padome norāda, ka pēc vairāku politiķu publiskajiem paziņojumiem tā kļuvusi par “neērtu padomi” un neredz iespēju pildīt akcionāra – Latvijas valsts – doto uzdevumu par elektrības rēķinu samazināšanu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kas bija viens no galvenajiem iemesliem iepriekšējās padomes atcelšanai,” teikts Rebenoka paziņojumā, “pagaidu padome apzinās, ka tās lēmums par atkāpšanos var ietekmēt uzsākto elektrības rēķinu samazināšanas gaitu, kā arī “Latvenergo” koncerna pilnvērtīgu lēmumu pieņemšanu līdz tiks nodrošināta pastāvīgās padomes iecelšana. Tomēr esošajā politiski nokaitētajā gaisotnē tā neredz citas iespējas, kā atkāpties.”

“Uzskatām, ka nav pamatoti pārmetumi padomei par politisko angažētību, jo tajā darbojās savas jomas eksperti un daļa no tiem jau līdz šim piedalījās Ekonomikas ministrijas izveidotajā darba grupā par elektrības rēķinu samazināšanu un to iecelšana padomē ir iesāktā darba turpinājums,” paziņojumā turpina Rebenoks.

Nemiro “900 sekundēm” pastāstīja, ka pirmdienas rītā pagaidu padomes priekšsēdētājs informējis viņu, ka visa pagaidu padome saistībā ar politisko un sabiedrības spiedienu nolēmusi atkāpties. Tādejādi par “Latvenergo” padomes pienākumu izpildītāju kļūs Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, kas ir akcionāra pārstāvis.

Nemiro arī apliecināja, ka jau pēc “Latvenergo” iepriekšējās padomes atlaišanas ir uzsākts konkurss uz jaunu padomi. Šobrīd tiek izstrādāts konkursa nolikums. Ministrs prognozēja, ka konkurss varētu aizņemt pāris mēnešus, līdz tiktu iecelta jauna “Latvenergo” padome.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas līdz šim zināms:

  • Ekonomikas ministrija šā gada 19. jūnijā kā kapitāldaļu turētāja atlaida “Latvenergo” padomi un tās vietā tika iecelta pagaidu padome.
  • Nemiro premjerministram Krišjānim Kariņam (JV) sniedzis skaidrojumu par neapmierinātību ar “Latvenergo” padomes darbu, kā rezultātā tā tika atsaukta.
  • No atsevišķiem koalīcijas politiķiem izskanējusi kritika saistībā ar pagaidu padomes locekļu iecelšanas veidu un atbilstību amatam.

Saruna ar Ralfu Nemiro

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm