Rīgas domnieks Cepurītis sola Saeimā strādāt visus 4 gadus

2. oktobrī 20:15

Šajās Saeimas vēlēšanās viena no lielākajām intrigām ir “Progresīvie”. Partija dibināta pirms pieciem gadiem, taču tās vēsture ir daudz senāka. No pilsoniski aktīvu jauniešu domnīcas, par kādu to iepriekšējās vēlēšanās uzskatīja konkurenti, četru gadu laikā tā kļuvusi par nopietnu politisko spēku. “Progresīvie” iestājas par atvērtu un sociāli taisnīgu politiku. Vienlaikus tā jau atmetusi dažas idejas, ar ko sevi pieteica politikā.

Pirms pieciem gadiem “Progresīvie” parādījās uz politiskās skatuves kā kreisi noskaņoti hipsteri, kas vēlas tuvināt Latviju attīstītajām Ziemeļvalstīm.

Partijas dibināšanas gadā viņi rīkoja piketu, pieprasot izmeklēšanas atjaunošanu tā dēvētajā oligarhu lietā, un ģenerālprokurora maiņu.

Šīs “Progresīvajiem” ir otrās Saeimas vēlēšanas, iepriekš 5% barjeru viņi nepārvarēja. Taču politiskais spēks ir Rīgas domes valdošajā koalīcijā.

Ar darbu galvaspilsētas domē “Progresīvie” spējuši pieaudzēt savu popularitāti. Domes deputāti tika iekļauti arī partijas kandidātu sarakstos uz Saeimu, jo citu labi atpazīstamu līderu partijai nav.

Edmunds Cepurītis
14. Saeimas deputāta kandidāts (Progresīvie)

Nekā personīga: “Ja būsiet ticis Saeimā, jūs arī tur nostrādāsiet tikai divus gadus, vai tomēr visu sasaukumu?”

Edmunds Cepurītis: “Saeimā noteikti visu sasaukumu, tas ir tas augstākais punkts. Un esmu gatavs strādāt arī valdībā. Tā kā esmu izvirzīts VARAM ministra amatam. Ar to man jārēķinās.”

“Progresīvo” vidējais vecums ir 36 gadi. Atšķirībā no citiem politiskajiem spēkiem,  pirms vēlēšanām viņi nenorādīja  ne kandidātu tautību, ne ģimenes stāvokli, ne to, cik deputāta kandidātam ir bērni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienīgais cilvēks ar pieredzi valdībā ir Imants Lieģis, kurš ir “Progresīvo” ārlietu ministra kandidāts.

Ja iepriekšējās Saeimas vēlēšanās vēlēšanu apgabalu pirmie numuri bija tikai sievietes, tad četrus gadus vēlāk šī  iecere vairs netiek īstenota tik pārliecinoši. Un Zemgalē un Vidzemē saraksta līderi ir uzņēmējs Atis Švinka un ekonomists Kaspars Briškens. Viņš arī “Progresīvo” premjera amata kandidāts.

Atis Švinka
14. Saeimas deputāta kandidāts (Progresīvie)

“Mēs esam uzzinājuši, ka ne jau miljoni un dārgas reklāmas kampaņas ir nav tās, kas uzvar vēlēšanas. Mēs esam pierādījuši, ka ar vērtībām varam sasniegt rezultātus. Un paldies, ka vēlētāji mums noticēja!”

Tāpat “Progresīvie” atmetuši ideju nepilsoņiem dot tiesības vēlēt  pašvaldību vēlēšanās, jo  mainījušies apstākļi.

Domstarpības ar līdzšinējām varas partijām “Progresīvajiem” var rasties Valsts aizsardzības dienesta sakarā. Jo lai gan neiestājas kategoriski pret to, uzskata, ka vidusskolas izglītība tikšot pakļauta militarizācijas riskam, ja tiks ieviests obligāts valsts aizsardzības kurss.

“Progresīvie” pārstāv politiku bez slēptām ietekmēm, un viņiem ir arī savas sarkanās līnijas, ar kopā koalīcijā neietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Antoņina Ņenaševa
14.Saeimas deputāta kandidāte (Progresīvie)

Nekā personīga: “Iepriekš esat teikusi, ka neiesiet kopā ar populistiem, skaidri nosaucot  Šlesera partiju (Latvija pirmajā vietā), kā ar ZZS? Pirms pieciem gadiem piketējāt pie prokuratūras, lielā mērā arī oligarhu lietas dēļ.”

Antoņina Ņenaševa: “Es teikšu, ka ZZS ir arī mūsu sarkanās līnijas. Viņu premjera kandidāts, atvainojos, viņam ir vieta nevis premjera krēslā, bet kā zinām, apsūdzētā krēslā. ZZS mums arī ir sarkanās līnijas. Tā nav Latvijas nākotne. Tas ir kaut kāds pagātnes rēgs, kas mums joprojām velkās.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm