tv3.lv

Pabriks: Man ir pamats uzskatīt, ka Gobzemam nebūs pielaides valsts noslēpumam

2018. gada 2. decembrī 20:52

“Man ir grūti komentēt nākamos Valsts prezidenta soļus, jo es biju pārsteigts par prezidenta pirmajiem diviem soļiem. Domāju, ka mēs lēnām tuvojamies politiskam haosam, jo tiek pieņemti lēmumi, kuriem nav pamatojuma vai tas nav dots,” tā intervijā TV3 raidījumam pauda partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) premjera amata kandidāts Artis Pabriks, kritizējot pašreizējo valdības veidošanas gaitu. 

Komentējot Valsts prezidenta Raimonds Vējoņa lēmumu izvirzīt premjera amatam Aldi Gobzemu (“KPV LV”), Pabriks teica: “Mēs esam situācija, kur mēs saprotam, ka mums jāpieņem lēmums, vai mēs vispār varam iet valdībā, kur premjeram nav pielaides valsts noslēpumam, arī NATO aprites noslēpumiem.”

Pabriks atklāja, ka viņam pieejamā informācija liecina, – ir pamats uzskatīt, ka Gobzemam pielaides nebūs vai arī nebūs tuvākajā laikā.

“Tā informācija, kas man ir pieejama un ko es esmu runājis ar daudz cilvēkiem, tai skaitā ar prezidentu, – man ir liels pamats uzskatīt, tāpat kā ir pamats uzskatīt pašam prezidentam, ka Aldim Gobzemam pielaides nebūs. Vai jebkurā gadījumā tuvākajā laikā noteikti nebūs. Ja tas ir tā, un es nekļūdos, tad šāda valdība nevar pastāvēt,” pauda Pabriks.

Vienlaikus pēc Pabrika uzskatiem, – Vējonim ir jābūt informētam par Gobzema iespējamo neatbilstību valsts noslēpuma pielaides prasībām.

“Nekā personīga” jau svētdien vēstīja, ka pie rezultāta partijas šonedēļ valdības sarunās vēl nenonāca. Strīdīgākos jautājumus paredzēts apspriest nākamnedēļ. Tad arī izšķirsies, vai pārējās partijas atbalstīs ”KPV LV” pārstāvja Alda Gobzema vadītu Ministru kabinetu.

Bet daudz interesantākas lietas notika šaipus valdības veidošanas sarunu durvīm, kur sazvērnieki visās frontēs apdraud premjera kandidāta izredzes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gobzemam šonedēļ nācies manevrēt ap problēmām. Iepriekš politiskajiem konkurentiem veltītā kritika esot vienkārši nepareizi saprasta. Pie tā, ka viņš izslēgts no advokatūras, vainīgs bijušais kolēģis, bet pie kavēšanās ar pielaides piešķiršanu – nespējīgi specdienesti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm