tv3.lv

“Nekā personīga” piedāvās filmu par Krievijas un Ķīnas ietekmes operācijām – “Perfektie viltojumi”

Šovakar, 22. februārī, plkst. 22.40, kanālā TV3 pirmizrādi piedzīvos informatīvā raidījuma “Nekā personīga” komandas veidotais projekts “Perfektie viltojumi”/”Deepfake”, kurā stāstīs par trešo valstu Krievijas un Ķīnas ietekmes operācijām un to iespaidu uz Latviju.

2021. gada 22. februārī 16:20

Ķīnu un Krieviju slepenie dienesti Rietumos sauc par tuvāko gadu lielāko draudu. Filmas veidotāji pēta, kā notiek spiegošana, pakļaušana un apmāni. Kā tiek iesūtīti slepenie aģenti, kā rezultātā trešo valstu spējas pieaug, bet sabiedrības spējas un uzmanība apsīkst.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Filmas veidotājs, žurnālists Jānis Kerēvics

“”Zīda ceļš”, kas grib pārņemt kontroli Eiropā. Ķīna vēlas iekarot un kontrolēt pasaules ekonomiku. Pekina īsteno par jauno “Zīda ceļu” sauktu projektu. Veido jaunus tranzīta maršrutus, iekaro ietekmi būtiskos loģistikas centros, ostās, rūpnīcās. Bijuši arī plāni nopirkt apjomīgu daļu no ostas Rīgā. Covid-19 krīzes sākums uzskatāmi parādīja, cik ļoti Eiropas ekonomikas dažu gadu laikā kļuvušas atkarīgas no Ķīnā ražotām precēm. Šīs ietekmes sviras komunistiskā Ķīna nekautrējas izmantot arī politiski, piemēram, lai apspiestu Eiropas iebildes par šajā valstī notiekošajiem cilvēktiesību pārkāpumiem.”

Kerēvics papildina, ka “Nekā personīga” filmā “Perfektie viltojumi” arī kāds no Latvijas uzņēmējiem atklās, kā ķīnieši nokopējuši un nelegāli sākuši ražot latviešu izgudrotas iekārtas. “Līdzās draudiem, ko Eiropai, jo īpaši Baltijai, rada Krievija, daudzu valstu slepenie dienesti savos pārskatos un ziņojumos kā līdzvērtīgu draudu iekļauj arī Ķīnu. Piemēram, Ķīnas firma, kas pirms diviem gadiem izveidojusi ražotni Latvijā, šobrīd ASV tiek vainota iespējamā amerikāņu DNS datu zādzībā,” par filmu stāsta tās veidotājs.

Projektu “Perfektie viltojumi” veido “Nekā personīga” komanda – žurnālists Jānis Krēvics, režisors Juris Kursietis, producente Arta Ģiga. Tajā intervijas ar esošajiem un bijušajiem specdienestu vadītājiem, politiķiem, militārajiem un politiskajiem ekspertiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm