Saturs turpinās pēc reklāmas

“Nekā personīga” piedāvā divas jaunas dokumentālās filmas

Jau drīzumā TV3 informatīvi analītiskais raidījums “Nekā personīga” nāks klajā ar divām jaunām dokumentālajām filmām, kuru autori ir žurnāliste Odita Kreinberga, Ilze Jaunalksne un Jānis Krēvics. Viena no filmām atklās izmeklēšanas gaitu Latvijas cietumos, bet otrā tiks analizēts Valsts drošības komitejas atstātais mantojums, kurā slēpjas ne tikai dokumentu kaudzes. Skatieties “Nekā personīga” pirmo dokumentālo filmu “Lieta slēgta, vainīgo nav. Pašnāvības Latvijas cietumos” jau 24.augustā 19:10 kanālā TV3!

2014. gada 11. augustā 10:55

Nepastāv neatkarīga izmeklēšana

“Nekā personīga” dokumentālās filmas “Lieta slēgta, vainīgo nav. Pašnāvības Latvijas cietumos” autore ir raidījuma žurnāliste Odita Krenberga. O.Krenberga stāsta vairāk: ”Veidojot filmu, sākumā pati nespēju noticēt, ka mums joprojām nepastāv neatkarīga izmeklēšana par vardarbības un nāves faktiem cietumos, un. ka ieslodzījumā pašnāvību skaits pieckārt pārsniedz brīvībā notikušās.” Lieta slēgta, vainīgo nav… ar tādu secinājumu beidzas visi kriminālprocesi par pašnāvībām Latvijas cietumos. Kāpēc tur ir tik grūti noteikt robežu starp pašnāvību un slepkavību, un, kāpēc šaubas rodas pat tad, ja pirmsnāves vēstulē rakstīts, ka pašnāvnieks aizgājis no dzīves labprātīgi? Skatieties “Nekā personīga” žurnālistes O.Krenbergas veidoto dokumentālo filmu “Lieta slēgta, vainīgo nav. Pašnāvības Latvijas cietumos” jau 24.augustā 19:10 kanālā TV3!

Saturs turpinās pēc reklāmas


Kas glabājas VDK arhīvos?

Nedēļu vēlāk “Nekā personīga” skatītāju vērtējumam tiks nodota dokumentālā filma “Čekas ēna”. No jauna atvērtās durvis Stūra mājai, kura atrodas Stabu ielas un Brīvības ielas krustojumā, ir augšāmcēlušas Valsts drošības komitejas (VDK) rēgu. Kā čeka vervēja savus aģentus, un, kādas liecības par komitejas darbu glabā vērtīgā datu bāze Delta Latvija? Ko bijušie čekisti dara šodien? Filmas veidotāji, “Nekā personīga” vadītāji un žurnālisti Ilze Jaunalksne un Jānis Krēvics pauž: ”VDK mantojums nav tikai sadzeltējušas dokumentu kaudzes un mēmi pieminekļi. Cilvēku likteņi, pēc sastapšanās ar kompartijas uzticamo sargsuni, neatgriezeniski mainījās abās pusēs. Tā ir mūsu tautas pagātne, kuru ir svarīgi zināt.” Kas glabājas VDK atstātajos arhīvos, un, kāpēc tiem var ticēt? Skatieties “Nekā personīga” dokumentālajā filmā “Čekas ēna” 31.augustā 19:10 kanālā TV3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas