“Nekā personīga. Faili 2”: Kremļa atbalstītāju Latvijā darbības spilgtākie momenti pēdējos 15 gados

25. jūnijā 21:25

Saprotot, ka prokremlisku organizāciju darbība Latvijā nav dabiska reakcija uz it kā krievu apspiešanu, bet no Maskavas diriģēta kampaņa, ar pavisam citām acīm iespējams paskatīties uz to, ko šie personāži darījuši pēdējos desmit, piecpadsmit gadus. Raidījums “Nekā personīga. Faili 2” atskatās uz Kremļa atbalstītāju Latvijā darbības spilgtākajiem momentiem pēdējos 15 gados.

Piemēram, 2009. gadā uz Rīgu atbrauca Vladimirs Medinskis, tobrīd Krievijas Valsts domes deputāts, vēlākais kultūras ministrs, lai reklamētu kādu ar Krieviju cieši saistītu Itālijas pilsoni, kurš bija nolēmis startēt Eiropas Parlamenta vēlēšanas no Tatjanas Ždanokas izveidotās politisko partiju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL).

12. jūnijs Ždanokas draugiem Krievijas vēstniecībā katru gadu bija svinamdiena. Katru gadu atzīmēta Krievijas diena, ko svinēja vēstnieka rezidencē Jūrmalā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī tā sauktajā “Bruģa revolūcijā” izskatījās, ka piedalās kādi Kremļa iesūtīti nemiera rīkotāji.

Atskatāmies arī uz to, kā kāda privātskola audzina jauno krievu eliti un kā policijas arodskola savulaik izmantoja tagad Saeimas deputātus no partijas “Stabilitātei!”.

Tāpat pasaules uzmanību Latvijā kā neveiksmīgai valstij centušies piesaistīt arī Aleksandrs Gapaņenko un viņa līdzbiedri. Viņi pēkšņi aktīvi sāka runāt par tikumību, bērnu tiesībām un to, ka sociālie dienesti Latvijā nepamatoti atņem bērnus vecākiem un izposta ģimenes un Eiropa izplata homoseksuālismu. Tomēr tā nebija nejaušība, – tobrīd līdzīgas kampaņas aizsākās arī citās Eiropas valstīs, kas lika domāt, ka tās, iespējams, izplānotas Krievijā, lai grautu Latvijas un citu valstu iekšējo stabilitāti.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina idejas veidot Eirāzijas Savienību, tajā iekļaujot bijušās PSRS valstis, uz Maskavu savulaik braucis atbalstīt viens no Latvijas policijas arodbiedrības līderiem – Agris Sūna. To vēlāk izmantoja arī vēl kāds Krievijas varas aktivitātēm simpatizējošos politiskā spēka “Stabilitātei!” līderis Aleksejs Rosļikovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm