Līguma laušanas iespēja ar “Skonto būvi” par Valmieras teātra pārbūvi ir ļoti augsta

https://play.tv3.lv/goTo/4654341 “Nekā personīga” neoficiāli zināms, ka līguma laušanas iespēja ar “Skonto būvi” ir ļoti augsta. “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs mums intervijā apgalvo, ka vēl turpinās sarunas ar būvnieku. Bet pagaidām par celtniecības sadārdzinājumu vienoties nav izdevies. Lēmums, vai līgumu lauzt, tikšot pieņemts tuvāko divu nedēļu laikā.

18. septembrī 19:58

Pilnsabiedrības “SBSC” valdes loceklis Juris Pētersons mums rakstiskās atbildēs skaidro, ka sadārdzinājumu radījusi esošā ekonomiskā situācija. Un fakts, ka cenas augs arī nākamgad.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Valsts Nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs sarunā ar Nekā personīga savas iestādes nolaidību būvdarbu plānošanā noliedz. Lai gan vairākas nedēļas iestāde apgalvojusi, ka ir atrastas pagaidu telpas aktieru mēģinājumiem, līgums par telpu nomu noslēgts tikai pirms trim dienām. Situāciju komentē “Valsts nekustamo īpašumu” valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Griškevičs: “Pavasarī būvnieks paziņoja par sadārdzinājumu 2 miljonu eiro apmērā. Šodien šī prasība ir 4,5 miljoni eiro. Līdz ar to mums kā pasūtītājam, kas strādā ar valsts līdzekļiem, ir svarīgi izvērtēt vai šis sadārdzinājums, ko būvnieks prasa, ir pamatots. Tas ir 50% pieaugums kopš sākotnējās līguma cenas. Mūsu eksperta slēdziens parāda, ka sadārdzinājums nav pamatots.

NP: “Vai tiešām darba spēka izmaksas būvniecībā ir pieaugušas par 50%?”

Griškevičs: “Mūsu eksperta slēdziens, CSP dati un citas analīzes parāda, ka tā nav taisnība. Un ja nebūs apstiprinājuma, ka šādas izmaksas var tikt kompensētas, diemžēl mēs šo līgumu pārtrauksim. Un tad tālāk jau secīgi mēs gatavojamies šādam sliktākam scenārijam. Lai pēc iespējas ātrāk sludinātu jaunu iepirkumu un varētu virzīties tālāk ar jauniem būvdarbiem. Ko iespējams veiktu cits būvdarbu veicējs.”

NP: Cik liela summa “Skotno būvei” jau ir samaksāta par jau paveiktajiem darbiem?

Griškevičs: “Pašlaik ir samaksāts aptuveni ap 2 miljoniem, ja nekļūdos.”

NP: Un kurš varētu maksāt par konservāciju? Un kurš to darīs?

Griškevičs: “Par šo jautājumu vēl notiek diskusija, bet visdrīzāk mums kā pasūtītājam būs jāmaksā par konservāciju gadījumā, ja mēs neturpinām līgumu ar esošo būvnieku. Un tad jautājums, kurš veic konservāciju, vai piedāvājums no esošā būvnieka ir atbilstošs tirgus cenām un tad esošais būvnieks būtu ātrāk un drošāk pašam teātrim.”

NP: Ja nē, tad jāsludina konkurss?

Griškevičs: “Ja mums ir kapacitāte veikt konservācijas darbus, arī tāda ir iespēja, ka mūsu tehniskā brigāde veic pagaidu jumta izbūvi un nodrošina teātrim funkciju ziemas mēnešiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NP: Aptuveni izmaksas, cik varētu būt?

Griškevičs: “Plus mīnus aptuveni 100 000 eiro.”

NP: No projekta budžeta vai no jūsu budžeta?

Griškevičs: “Šīs iespējas mēs vēl izskatīsim, no kura budžeta tas ir. Mēs mērķtiecīgi ejam uz to, lai nekāds iepriekšējais JRT scenārijs neatkaŗtotos. Pieci vai 10 gadi. Ir risinājums. Redzam noteiktu scenāriju. Un, ja ejam sliktākajā scenārijā ar jaunu iepirkumu, tad skaidrs, ka to veiksim iespējami ātri un restartēsim būvniecību, kas no līguma noslēgšanas brīža ir 14 mēneši.

NP: Tas nozīmē, ka teātrim kā cilvēku kopumam nav savas telpas ne šogad ne arī nākamajā sezonā?

Griškevičs: “Nu, ja mēs ejam secīgi un skatāmies vienā vai otrā scenārijā – mēs noteikti runājam par 2024.gada vasaru.”

NP: Ko jūs varat teikt teātra direktorei un aktieriem, kuri saka, ka šeit atkārtojas tas, kas notika Jaunajā rīgas teātri. Un ka jūs neesat labs un gādīgs saimnieks.

Griškevičs: “Es patiešām ceru, ka mēs esam gādīgs saimnieks. Un mūsu uzdevums ir tagad atrisināt primāro teātra vajadzību. Lai teātrim būtu mēģinājumu vietas Valmierā.”

NP: Viņas nav šobrīd?

Griškevičs: “Pašlaik ir. Nebija. Teātris atrada. Un mēs radām kopīgu risinājumu, lai nodrošinātu nomas maksu šīm telpām.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NP: Līgums ir noslēgts?

Griškevičs: “Jā.”

NP: Nē.

Griškevičs: “Ir noslēgts.”

NP: Nav. Direktore aizvakar teica, ka nav.

Griškevičs: “Šodien noslēgts līgums.”

NP: Šodien?

Teātra direktore “Nekā personīga” apliecina, ka jau laikus lūgts Valsts nekustamajiem īpašumiem piešķirt teātrim kādas no uzņēmumam piederošajām telpām Valmierā, bet iepriekš saņemts atteikums. Pagaidu telpās, kas teātrim piedāvātas tikai šonedēļ, šobrīd strādā kāda no komercbankām. Lai pārplānotu un piemērotu telpas teātra vajadzībām esot nepieciešami ap 50 tūkstoš eiro. Cits VNI piedāvājumiem teātrim bijis daļu no mēģinājumiem rīkot Rīgā viņu birojā VID ēkā Čiekurkalnā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm