Krievijas premjera Medvedeva preses sekretāres ģimene nopirkusi Čakstes dzimtas māju Jūrmalā

Apturēt kapitāla aizplūšanu, “atgriezt” naudu un biznesu Krievijā. Amatpersonām un ierēdņiem neļaut slēpt vērtīgus ārvalstu īpašumus zem radinieku vārdiem. Tādu rīkojumu šogad izdeva Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

2015. gada 15. novembrī 19:28

Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāre Nataļja Timakova tiek uzskatīta par vienu no ietekmīgākajām sievietēm Krievijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ietekmīgs ir arī Timakovas vīrs Aleksandrs Budbergs – politisko notikumu komentētājs un melnā PR speciālists. Pretēji Krievijas oficiālajai politikai – paturēt naudu un īpašumus Krievijā – 2013. gada 1. martā Budberga un Timakovas ģimene iegādājās 2700 kvadrātmetru lielu īpašumu ekskluzīvā vietā pie pašas jūras, Jūrmalā, Lielupē.

Pēc Krievijas pagrīdes blogeru aplēsēm šis īpašums esot tieši tik dārgs, cik tā pircējs Aleksandrs Budbergs spējis nopelnīt divos gados.

To pierādot informācija no hakeru uzlauztajiem Budberga e-pastiem. Tur redzami naudas pārskaitījumi un arī uz Aleksandra Budberga vārda Rīgas 4. pasu nodaļā izdota termiņuzturēšanās atļauja.

Kaimiņi Jūrmalā stāsta, ka jaunos īpašniekus te redzot ļoti reti. Pirms diviem gadiem vākti paraksti par to, vai nav iebildumu pret jaunas mājas būvniecību. 2013. gadā darbi pie tās sākās strauji. Dažos mēnešos bija gatavs mājas projekts.

Iecerētā ēka bija plaša ar vairākām guļamistabām un pat liftu. Lai celtu apjomīgo ēku kāpu aizsargjoslā, bija nepieciešams mainīt zemes statusu. Tomēr saskaņošana ar to arī apstājusies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Medvedeva preses sekretāres vīrs Aleksandrs Budbergs termiņuzturēšanās atļauju Latvijā ir pagarinājis. Pēdējo reizi publiski viņi abi manīti Rīgā tieši pirms mēneša –15. oktobrī. Viņi ieradās uz Mihaila Barišņikova un Alvja Hermaņa uzveduma pirmizrādi Jaunajā Rīgas teātrī.

Krievijas premjera un kādreizējā prezidenta Dmitrija Medvedjeva preses sekretāres ģimenes iegādātais īpašums nav vienkārša zeme pie jūras. Ar to saistīta arī būtiska daļa Latvijas Republikas vēstures pirms Otrā pasaules kara.

Zeme un māja iepriekš piederēja divām kundzēm – Anna Justīnei Čakstei – Rollinsai un Katrīnai Čakstei Vilsonei. Viņas abas ir pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitas. Savukārt viņu abu tēvs Konstantīns Čakste nacistu okupācijas laikā bija Latvijas Centrālās padomes līderis.

Pēc aicinājumiem atjaunot Latvijas neatkarību, izveidot Latvijas armiju, lai cīnītos pret padomju okupāciju, viņu apcietināja un izsūtīja. Konstantīns Čakste mira ceļā uz koncentrācijas nometni Polijā. Meitas ar māti paguva aizbēgt uz Zviedriju un vēlāk uz ASV. Tieši namā Jūrmalā Konstantīns Čakste aizvadīja pēdējos desmit savus dzīves gadus.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm