tv3.lv

Daugavpils deputāta Elksniņa automašīna “Range Rover” regulāri novietota zem zīmes, kur “parkoties” aizliegts

Nu jau pusgadu Elksniņš strādā Daugavpils domē. “Nekā personīga” saņēma kāda daugavpilieša nofilmētu videomateriālu par to, kā Elksniņš nesodīti braucamo novieto neatļautā vietā. Skatītājs izsaucis pašvaldības policiju, policija atbraukusi, paskatījusies uz automašīnu un aizbraukusi.

Andrejam Elksniņam 3. septembris bija pēdējā darba diena Daugavpils mēra amatā. Uz darbu viņš atnāca ar kājām. Deputātu pavadīja liels fanu pulks, kas negribēja, lai Elksniņš no amata šķirtos. Tomēr deputātu vairākums nobalsoja par Elksniņa atcelšanu.

Nākamajā dienā kāds pilsētas iedzīvotājs bija ievērojis, ka Elksniņa lietotais džips “Range Rober” ir novietots zem zīmes, kas atļauj stāvēt tikai ar atļaujām. Elksniņam logā atļaujas nebija, un cilvēks izsaucis pašvaldības policiju. Viņa nofilmētajā video redzams, ka policists rūpīgi pārbauda, vai mašīnām ir atļauja stāvēt. Pievērš uzmanību Elksniņa džipam, no visām pusēm to nofotografē, tomēr, sodu neizrakstījis, aizbrauc prom.

NP: Mums tāds pavisam neliels jautājums Jums. 4. septembrī jūs bijāt piestājis pie Viestura ielas 2 ?

Elksniņš: Nav ne jausmas.

NP: Tur atrodas avīzes redakcija, kur jūs pazīstat cilvēkus, kas tur strādā, vai ne ?

Elksniņš: Tā varētu būt, varētu nebūt.

Daugavpilieši mums ziņoja, ka jūs tur piestājat bieži ar automašīnu AB-272. Tā varētu būt. Bet tur atļauts jums stāvēt? Ir jautājums par to, kas viņu lieto, tā ir juridiska persona, es nedomāju, ka jautājums būtu jāvirza man. Jūs tikko teicāt, ka tā varētu būt, ka jūs bieži ar viņu braucat. Tā varētu būt, bet jautājumu par konkrētu gadījumu es nekomentēšu. Bet vai tur atļauts stāvēt? Man nav ne jausmas.

Vasarā Elksniņš par Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītāju bija iecēlis Rīgas pašvaldības policijas darbinieku Kasparu Ķikutu. Ķikuts amatā bija arī nākamajā dienā pēc Elksniņa atcelšanas. Par gadījumu ar Elksniņa auto policists neesot dzirdējis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

NP: Labdien! Pūpols Ansis, “Nekā personīga” raidījums. Jūs jau prom no Daugavpils domes esat?

Ķikuts: Nē, es neesmu vairs, nē.

NP: A, cik ilgi jau neesat vairāk?

Ķikuts: Mmmm. Tā, nu šķiet, no 5. datuma.

NP: No 5. datuma, ja? Mums vienkārši iedzīvotāji stāsta tādu stāstu. Elksniņš novietojis pie savas tās kaut kādas tur tās avīzes to mašīnu, izsaukuši pašvaldības policistus, tie atbraukuši, paskatījušies un aizbraukuši prom, nav klausījušies nemaz iedzīvotājus, kas saka, ka vajadzētu sodīt.

Ķikuts: Kad tas bijis ?

NP: 4. datumā. 4. septembrī.

Ķikuts: Ā, nē, es pat nezinu par tādu notikumu. Nemācēšu jums komentēt.

NP: Nav jums tie policisti teikuši, ka ap Elksniņa mašīnu apstājušies ?

Ķikuts: Nē, nav.

Daugavpilī Viestura ielā 2 atrodas laikraksts “Naš gorod” un portāls “Gorod.lv.” Šie izdevumi atbalsta Elksniņu. Pirms vēlēšanām viņu bieži intervēja, kad Elksniņš kļuva par mēru, rakstīja par viņa labajiem darbiem. Viena no “Gorod.lv” veidotājām ir Nataļja Pavlova, bijusī Elksniņa deputāta palīdze Saeimā. Pilsētnieki ir ievērojuši, ka pie šīs ēkas bieži atrodas Elksniņa džips.

Skatītāja iesūtītajā video redzams, ka Elksniņa lietotā automašīna “Rover AB 272” stāv šajā vietā zem zīmes, ka “parkoties” drīkst tikai ar atļaujām. Esot Daugavpilī mēs šo mašīnu ieraugām un arī zem zīmes, ka stāvēt nedrīkst.

Piecas minūtes pēc izsaukuma atbrauc pašvaldības policisti, piefiksē likumpārkāpumu un ķeras pie protokola pildīšanas. Tikmēr “Nekā personīga” sazvana Elksniņš. Viņš esot noskaidrojis notikušā apstākļus, zem zīmes stāvot problēmas neesot, jo zīmes esot novecojušas.

Andrejs Elksniņš
Daugavpils domes deputāts

Ir bijusi iedota zīme, kad tajā vietā bija banka. Tagad banka ir pārbraukusi kādu brīdi atpakaļ, un tā stāvvieta faktiski nevienam nepieder. Un ir kaut kāds skaidrojums no vietējiem uzstādītājiem, ka visi, kas grib, tie arī liek. Un nekādi sodi netiek likti tajā vietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un tad notiek negaidītais. Nez no kurienes parādās sportiski tērpts cilvēks un ar Elksniņa džipu grib braukt prom.

Šis cilvēks policijai nevar uzrādīt ne savu identitāti apliecinošus dokumentus, ne arī automašīnas tehnisko pasi. Policija kādu brīdi cenšas noskaidrot viņa personību, bet tad palaiž vaļā. Un uzliek sodu džipam.

“Ragne Rovers” ir Elksniņa tēva SIA “Latgales šķīrējtiesa” īpašums. Elksniņš neatceroties, vai viņš pats 4. septembrī ar džipu braucis vai kāds cits. Ienākumu deklarācijā deputāts šo automašīnu norādījis kā savā lietojumā esošu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm