tv3.lv

Siguldas gaisa tramvaja uzņēmums: problēmas bija programmatūrā

Iemesls, kādēļ par aptuveni 45 grādiem sasvērās gaisa trošu vagoniņš Siguldā, radot pamatīgu izbīli tā pasažieriem, bija nepilnības vadības programmatūrā, skaidro uzņēmums ”LGK atrakcijas”, kas no 2003. gada apsaimnieko Siguldas gaisa tramvaju.

2014. gada 8. septembrī 12:00

”Sasvēršanās tehniskais iemesls bija nepilnības vadības programmatūrā. Vagoniņu paceļot par 20 centimetriem augstāk, vagoniņa aizsarggumija aizķērās aiz iekāpšanas platformas. Kļūda procedūrā tika novērsta,” teikts ”LGK atrakcijas” paziņojumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Operators nefiksēja gaisā brīvi stāvošā vagoniņa aizsarggumijas aizķeršanos aiz iekāpšanas platformas. Uzsākot kustību, vagoniņš lēni sasvērās, pavirzoties par vienu metru,” skaidro uzņēmuma pārstāvji.

Viņi arī uzsver, ka ”pasažieru un personāla dzīvībai draudu nebija”. Visi pasažieri un pavadone patstāvīgi izkļuva no vagoniņa, negūstot traumas. Pēc incidenta pasažieriem tika atdota nauda par braucienu.

Pēdējā gaisa trošu vagoniņa pārbaude tika veikta šā gada 22. augustā. Uzņēmuma pārstātvji norāda, ka ”tiks veiktas papildu instruktāžas vagoniņa pavadonēm un tehniskajiem darbiniekiem, lai uzlabotu klientu apkalpošanu, un šādas situācijas neatkārtotos”.

SKATIES jau ziņoja – pamatīgu izbīli piedzīvojuši Siguldas gaisa trošu vagoniņa pasažieri, kuriem bija jādodas pāri Gaujas senlejai. Vakar vakarā ar vairāk nekā desmit cilvēkiem iekšā, vagoniņš pamatīgi sasvērās un lai tiktu ārā, pasažieriem pašiem nācies sist laukā logu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sandra un amerikāņu tūrists Metjū bija starp tiem 12 Siguldas gaisa vagoniņa pasažieriem, kuriem reiss no Krimuldas uz Siguldu ap pulksten sešiem vakarā pārvērtās cīņā par izmisīgu izkļūšanu ārā.

Pēc tam kad Krimuldas pusē vagoniņā bija iekāpuši pasažieri, durvis bija aiztaisītas, un troses motors esot sācies griezties, lai dotos 3 kilometrus garajā ceļā pār senleju virs Gaujas, vagons sasvērās pa 45 grādiem. Liela neizpratne bija ārzemju tūristiem, kuri latviešu valodu nesaprata.

Pēc negadījuma, Latvijas Gumijlēcēju klubs, kuram pieder gaisa trošu ceļš, nenodrošināja pasažieriem citu transportu nokļūt atpakaļ Siguldā. Cilvēki kājām gājuši līdz Turaidai un tad ar satiksmes autobusu braukuši līdz Siguldai.

Siguldas gaisa trošu ceļš ir iekļauts Latvijas bīstamo iekārtu sarakstā, kas prasa sevišķu rūpīgu uzraudzību un arī pats vagoniņa direktors LNT Ziņām atzina, ka nekas tāds līdz šim nav noticis, bet pēc pasažieru teiktā, vagons atsāka braukt pāri Gaujas Senlejai jau tajā pašā vakarā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm