Nedēļas nogalē Eiropā novēroti virs 4,6 miljoni putnu, Latvijā – 37 000

Ar vairāk nekā četrarpus miljoniem novērotu putnu oktobra pirmajā nedēļas nogalē šoruden noslēgušās Eiropas Putnu vērošanas dienas, kas norisinājās Eiropā un Centrālajā Āzijā, tostarp arī Latvijā. Šogad kopumā 19 000 dalībnieku novērojuši 4,6 miljonus putnu, tostarp Latvijā 386 dalībnieki kopumā ziņojuši par 37 150 putniem, kas pārstāv vairāk nekā 140 sugas, informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrībā.

3. oktobrī 15:06

Latvijā skaitliski visbagātīgākie novērojumi šoruden bijuši par mājas strazdiem (4274), ķīvītēm (2334) un kajakiem (2176).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Dekants
Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs un Eiropas Putnu vērošanas dienu koordinators

“Tā kā oktobra pirmās dienas mūs nelutināja ar saulainiem laikapstākļiem, arī rudens migrācijas novērojumu šoruden ir mazāk. Taču gājputnu migrācija vēl aizvien turpinās. Aicinām putnu vērotājus ne tikai priecāties par putnu ceļiem, bet arī ziņot par saviem novērojumiem portālā Dabasdati.lv, pieliekot roku sabiedriskajai zinātnei un tādējādi palīdzot ornitologiem apkopot visaptverošākus datus tālākai izpētei.”

Eiropas Putnu vērošanas dienās novērotie putni tiek uzskaitīti un apkopoti gan katrā dalībvalstī, gan visā reģionā kopumā, izceļot arī neparastāko putnu sugu novērojumus. Šogad pasākuma koordinatoru centra uzdevumu pildīja Slovākija.

Pērn kopumā 28 000 dalībnieku novērojuši 7,29 miljonus putnu, tai skaitā, Latvijā 232 dalībnieki kopumā ziņojuši par 234 350 putniem, kas pārstāvēja vairāk nekā 150 sugas. Latvijā pērn skaitliski visbagātīgākie novērojumi bijuši par žubītēm, laučiem un lauku baložiem.

Rudenī notiekošās Putnu dienas ir daļa no starptautiskas iniciatīvas – 1993. gadā aizsāktās Eiropas Putnu vērošanas dienu tradīcijas jeb “EuroBirdwatch”, ko organizē lielākā putnu aizsardzības organizācija pasaulē “BirdLife International”, kuru Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Putnu dienas Latvijā rīko Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un citiem partneriem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm