tv3.lv

Nedaudz sarucis ārvalstu tūristu skaits, bet vienlaikus nedaudz palielinājies Latvijā pavadītais laiks

2019. gada 24. decembrī 20:08

Ārvalstu tūristu skaits, kas apmeklē Rīgu, šogad varētu būt nedaudz sarucis. Vienlaikus laiks, ko viņi pie mums pavada, – pieaudzis un tas vidēji tuvojas divām naktīm.

Līdzīgi kā citviet Eiropā arī Rīgas centrālajā Ziemassvētku tirdziņā aizvien biežāk redzami ārvalstu viesi. Tūristus te vilina gan svētku atmosfēra, gan salīdzinoši zemās cenas.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, ārvalstu viesu skaits Latvijā varētu būt nedaudz sarucis, taču vienlaikus viņi pie mums pavadījuši nedaudz ilgāku laiku. Par to liecina Viesnīcu asociācijas prezidenta aplēses.

Viesnīcu noslodze šogad varētu būt par vienu, diviem procentpunktiem zemāka nekā pērn. Galvenais iemesls ir sīvāka konkurence – pagājušā gada beigās durvis vēra “Wellton Riverside”, šogad rudenī – “AC Mariott” un “Hilton Garden Inn” viesnīcas. Tomēr konkurenti starptautisko zīmolu viesnīcu ienākšanu Rīgā vērtē kā kvalitātes zīmi visai nozarei.

Gada nogalē un sākumā Latviju biežāk apmeklē tūristi no Krievijas, bet klasiskajā atvaļinājumu laikā – no Vācijas. Tūristu topā ierindojas arī viesi no Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas.

Cerības piesaistīt jaunus tūristus viesnīcām dod konferenču centri. Nākamajā gadā tāds tiks atvērts Krasta ielā. Nākamgad jaunas viesnīcas Rīgā nav plānots atvērt, taču situācija krasi varētu mainīties vēl pēc gada, kad galvaspilsētā plānots ieviesta arī tūrisma nodevu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm