“Neatbilst patiesībai.” Uzņēmums “Pobeda Confectionary” komentē informāciju par to, vai atbalstījis Krievijas armiju

Ventspilī bāzētais saldumu uzņēmums “Pobeda Confectionary” noliedz pārmetumus par to, ka viņi ar savu produkciju būtu atbalstījuši Krievijas armiju. Izmeklēšanu turpina arī Valsts drošības dienests (VDD), kurš pagaidām sīkāku informāciju nesniedz.

Pārbaudi par to, vai uzņēmums “Pobeda Confectionary”, kam ir ražotnes gan Krievijā, gan Ventspilī, gadījumā krievu okupantiem nav nosūtījis 15 tonnu savas produkcijas, VDD sāka pēc šo ziņu parādīšanās publiskajā vidē.

Uzņēmuma vadītājs Andrejs Muravjovs TV3 Ziņām sacīja, ka izskanējušos pārmetumus komentēt varēs tikai nākamnedēļ, jo piektdien pēc operācijas jūtoties slikti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savā paziņojumā uzņēmums pārmetumus noraida, sakot, ka “nav atbalstījis, neatbalsta un arī nākotnē neplāno jebkādā veidā atbalstīt Krievijas armiju”. Paziņojumā atsevišķi komentēta arī iespējamā varbūtība par Krievijā bāzēto uzņēmuma fabriku iespējamo saistību ar šo lietu: “Mēs esam absolūti pārliecināti par to, ka neidentificējamu avotu izplatītā informācija par to, ka SIA “Konditorejas fabrika “Pobeda”” it kā esot nodevusi 15 tonnu gatavās produkcijas Krievijas armijai, neatbilst patiesībai.”

Uzņēmumā norāda, ka uz Baltkrieviju savu produkciju viņi neeksportē, bet eksports uz Krieviju pērn esot sarucis divtik. Plašāku skaidrojumu par internetā klejojošo fotogrāfiju, kur līdzīpašniece Olga Muravjova it kā saņem balvu pateicībā par atbalstu, uzņēmumā gan nesniedza.

Tomēr, kas tīri teorētiski notiktu, ja tiesībsargājošās iestādes konstatētu kādu Latvijā bāzētu uzņēmumu, kurš atbalstījis krievu armiju. Juristi skaidro – apstākļu noskaidrošanai sākotnēji kriminālprocesu jebkurā gadījumā ierosinātu pret uzņēmuma amatpersonām.

“Ja tiks konstatēts, ka fiziskā persona, kura ir pārstāvējusi vai bijusi pilnvarota rīkoties šā uzņēmuma vārdā, ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, tādā gadījumā var sākt procesu arī pret juridisko personu,” saka zvērināts advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atkarībā no pārkāpumu smaguma krimināllikums paredz vairāku sankciju vēršanu arī pret uzņēmumu – tas var novest pie mantas konfiskācijas, tiesību ierobežošanas, naudas piedziņas un pat likvidācijas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm