NBS iepirkuma skandāls: Saeimas deputāti vērtē trūkumus aizsardzības resora iepirkumos

Reaģējot uz skandalozo 220 miljonu vērto pārtikas iepirkumu armijai, Saeimas deputāti piektdien aiz slēgtām durvīm vērtēja trūkumus aizsardzības resora iepirkumos. Saeima sagaida, ka sāktās izmeklēšanas ļaus arī tikt skaidrībā, kādas izmaiņas nepieciešamas, lai uzlabotu iepirkumu drošības sistēmas.

Saeimas deputāti, kuru pienākums ir pārraudzīt arī tiesībsargājošo iestāžu darbu, piektdien slēgtā sēdē iepazinās ar skandalozā armijas pārtikas iepirkuma izmeklēšanu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir ierosinājis kriminālprocesu un paziņojis par trīs aizturētajiem.

Savu izmeklēšanu turpina arī Aizsardzības ministrija, vērtējot vairāku amatpersonu atbildību. “Ir pirmie rezultāti. Ir pieņemti lēmumi par divu amatpersonu atstādināšanu un dienesta izmeklēšanu uzsākšanu, kas jau ir trešais, noslēdzošais posms, kur lemj arī par konkrēto sodu – darba tiesisko attiecību kontekstā,” saka aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Kurām amatpersonām draud atlaišana, aizsardzības ministre neatklāj un nesniedz arī nekādas citas detalizētākas ziņas par izmeklēšanas gaitu: “Mēs negribam iztraucēt šo procesu. Mums ir svarīgi, lai izmeklēšana būtu efektīva un maksimāli ātri, ja tiek konstatēta amatpersonu vaina, tad iestājas arī atbildība par nodarīto.”

Savukārt, kā norāda Aizsardzības komisijas vadītājs Raimonds Bergmanis, deputātu galvenais uzdevums ir noskaidrot, vai nepieciešamas kādas izmaiņas, lai uzlabotu iepirkumu sistēmu aizsardzības resorā: “Aizsardzības sistēmā ir pietiekami daudz dažādu drošības sistēmu. Kāpēc tās šajā gadījumā nenostrādāja tā, kā tām varbūt vajadzētu nostrādāt? Pats arī, vadot ministriju, zinu, ka ir pretkorupcijas plāni, ir “četru acu princips” un ir institūcijas, kas pārbauda un novēro. Un šobrīd ir tas lielākais jautājums, ko mēs šeit arī iztirzājām, ir jāsagaida šīs izmeklēšanas, lai mēs saprastu, kāpēc tad tas viss varbūt pilnā mērā nenostrādāja.”

Kā ziņots, iepirkumā par armijas apgādi ar pārtiku, ko sāka iepriekšējā ministra Arta Pabrika (LA) laikā, uzvarēja samērā neliels uzņēmums no Rojas “Zītari LZ”. Tam pieder vairākas ēdnīcas, bet nav pieredzes loģistikas pakalpojumu sniegšanā. Turklāt līguma summa pieciem gadiem ir 220 miljonu eiro, ko iespējams palielināt – līdz 330 miljoniem, lai gan budžetā tam bija paredzēti astoņi miljoni eiro.

Aizsardzības ministrija šobrīd vērtē, vai ir pamats lauzt līgumu, kas pagaidām ir spēkā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm