Naudas trūkuma dēļ parādi par komunālajiem maksājumiem pērn bija 6% Latvijas iedzīvotāju

Latvijā pagājušajā gadā 6% mājsaimniecību pēdējo 12 mēnešu laikā naudas trūkuma dēļ kaut reizi bija parādi par komunālajiem pakalpojumiem, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk nekā 2021.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2. martā 13:30

Savukārt par galvenā mājokļa īri vai hipotekāro kredītu kaut reizi pagājušajā gadā parādā bija 6,3% (2021.gadā – 6,4%).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visbiežāk parādā par komunālajiem maksājumiem palikušas mājsaimniecības ar bērniem, tostarp ar vienu pieaugušo un bērniem (10,7%), pāri ar trim un vairāk bērniem (8,7%), kā arī vienas personas mājsaimniecības vecumā no 16 līdz 64 gadiem (8,6%). Retāk par komunālo pakalpojumu rēķiniem parādā bijuši pāri bez bērniem (3,8%) un seniori vecumā no 65 gadiem, kuri dzīvoja vieni (3,6%).

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka vidēji viena mājsaimniecība mājokļa uzturēšanai izdod 12,2% no ienākumiem.

Visvairāk mājokļa izmaksas pagājušajā gadā ietekmēja vientuļos seniorus vecumā no 65 gadiem – viņi par mājokli tērēja 20,8% no ienākumiem. Mājsaimniecības ar vienu pieaugušo un bērniem mājokļa uzturēšanai tērēja 18,3% no ienākumiem, savukārt vienas personas (no 16 līdz 64 gadiem) mājsaimniecības – 15,9% no ienākumiem.

Pāriem ar diviem bērniem mājokļa izdevumi pagājušajā gadā veidoja 11,2% no ienākumiem, savukārt pāriem ar trim un vairāk bērniem, kā arī pāriem bez bērniem – 10,9% no ienākumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm