Nākotnes vīzija: kā izskatīsies LU Akadēmiskā centra teritorija

Noslēdzies Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra teritorijas attīstības metu konkurss. Par tā uzvarētāju atzīts uzņēmums “SBS Engineering Group Sp. Zoo.”, kura piedāvāto redzējumu žūrija atzina par atbilstošāko pasūtītāja, arhitektu un pilsētplānotāju vīzijai par Akadēmiskā centra turpmāku attīstību. Darbs saņēma arī LU saimes – studentu, darbinieku un absolventu simpātijas balvu.

17. martā 16:49

Akadēmiskā centra metu konkursa pirmajā kārtā tika iesniegti seši darbi, no kuriem žūrija konkursa otrajai kārtai virzīja četrus darbus. Izvērtējot pieteikumus, vērā tika ņemti vairāki būtiski kritēriji, tostarp arhitektoniskās idejas novatorisms un oriģinalitāte, objekta atbilstība publiskās ārtelpas kvalitātei, publiskajai pieejamībai, projektēšanas programmai un iekļaušanās pilsētbūvnieciskajā ainavā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Esam gandarīti par metu konkursa rezultātā radītajām LU Akadēmiskā centra attīstības vīzijām un idejām. Gan dalībnieki, gan žūrija ir paveikuši nozīmīgu darbu, lai mūsu Universitātes mājvieta Torņakalnā būtu moderna un iedvesmojoša vieta, kur radīt idejas un gūt atbalstu to piepildīšanai nākamajiem 100 gadiem,” pauž LU rektors Indriķis Muižnieks.

LU Akadēmiskā centra attīstība Torņakalnā sākās pirms 10 gadiem, kad tika parakstīts līgums par Dabas mājas būvniecību. Pēc tam tika uzbūvēta arī Zinātņu māja un šobrīd notiek Rakstu mājas būvniecība. Tuvākajos piecos gados LU plāno attīstības apgriezienus dubultot gan ēku skaita ziņā, gan investīciju apjomā – Akadēmiskā centra teritorijā uzbūvējot Sporta māju, Veselības māju, Studentu un viesu māju, kā arī Tehnoloģiju māju.

Metu konkursa mērķis bija iegūt pilsētbūvnieciski un arhitektoniski iespējami labāko studiju un zinātniskā centra projekta priekšlikuma skici. “Arhitektūras konkurss ir kā maratons ar šķēršļiem, bet distances pārvarēšanas laiks mērāms mēnešos. Konkursa sagatavošanas un norises laikā nav pieļaujamas atkāpes no noteikumiem, jo pretējā gadījumā būs jāsāk viss no sākuma,” teic Latvijas Arhitektu savienības prezidents Juris Poga”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm