Izziņo dziesmu un deju svētku 150 gadu jubilejas programmu

Nākamvasar Rīgā notiks Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, kas vienkopus pulcēs aptuveni 40 000 dalībnieku. Cenu kāpums nav gājis secen arī Dziesmu svētkiem un organizatori visu izmaksu segšanai lūgs valdībai papildu piecarpus miljonus eiro, vēsta TV3 Ziņas.

2023. gada vasara būs īpaša ar to, ka dziesmu svētku tradīcijai apritēs jau 150 gadu. Dziesmu svētku padome un organizatori ir vienisprātis, ka svētkiem jābūt grandioziem, un tādas ir arī māksliniecisko vadītāju ieceres. Noslēguma koncerta vadmotīvs būs “Kopā augšup”, cenšoties aptvert 150 gados piedzīvotos notikumus – valsts izveidi, neatkarības atgūšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Romāns Vanags
noslēguma koncerta mākslinieciskās grupas vadītājs

“Koncerta repertuārs noslēgumā ir ļoti vienojošs, jo piedalīsies ārkārtīgi daudz to dalībnieku grupas, kuras noslēguma koncertā pat kādreiz nav piedalījušās. Te nu es varētu minēt, ka mums ir viena novitāte – novadu sanākšana, kas ir veidota, sadarbojoties dejotājiem un orķestriem, ne koriem.”

Šoreiz gaidāms arī atsevišķs koncerts tikai koristiem, kura rīkotāji cer to izpildīt maksimāli a capella stilā, proti, bez apskaņošanas. Savukārt deju lielkoncerts būs veltīts kultūrvēsturiskajiem novadiem, tostarp arī Sēlijai.

Jānis Purviņš
deju lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs

“Katram no šiem pieciem novadiem, plus Rīgai, būs veltīta atsevišķa daļa. Katrai daļai ir 5-6 dejas kā kurā programmas daļā un viena no tām, diezgan interesanti pirmo reizi deju svētku vēsturē, notika balsošana un dejotāji varēja izteikt savas vēlmes par to, ko viņi vēlētos dejot.”

Kopējās svētku rīkošanas izmaksas pārsniedz 15 miljonus eiro, kas ir par piecarpus miljoniem vairāk nekā spēj segt biļešu ieņēmumi un valdības piešķirtā dotācija. Lielākais izmaksu pieaugums ir dalībnieku ēdināšanai un telpu nomai, taču Kultūras ministrija ir apņēmības pilna naudu valdībā izcīnīt.

Daina Markova
dziesmu un deju svētku izpilddirektore

“Mēs, protams, mazināsim maksimāli izmaksas no mūsu puses, bet mēs esam pieraduši pie rezultāta, un tas rezultāts kaut ko maksā. Mēs varam iet un tikai dziedāt, un tikai dejot, neieslēgt gaismu, nu es varbūt pārspīlēju, bet tas rezultāts kaut ko maksā.”

Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki nākamgad notiks no 30. jūnija līdz 9. jūlijam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm