tv3.lv

Koalīcija atturīga par uzturēšanās atļauju izsniegšanas pārtraukšanu

Koalīcijas partneri pagaidām ir atturīgi savos vērtējumos par nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumu uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašumu iegādi. Valdības partneri plāno šo iniciatīvu pārrunāt politisko spēku frakciju sēdēs.

2014. gada 13. septembrī 11:01

“Vienotība” šo jautājumu pārrunās frakcijas sēdē 17.septembrī. Tomēr frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, paužot personīgo viedokli, akcentēja, ka pavisam nesen, 1.septembrī, jau stājās spēkā izmaiņas šajā regulējumā. Pagājis pārāk īss laiks, lai varētu novērtēt, kā tas darbojas, pauž Zaķis. Politiķis arī piebilda, ka pašlaik attiecīgajā būvniecības un nekustamo īpašumu sektorā ir sastingums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nav spriedusi par nacionālās apvienības iesniegtajiem grozījumiem, un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis uzskata, ka viņam nebūtu atbildīgi šajā jautājumā mētāties ar personīgo viedokli. Politiskais spēks sagaida, ka VL-TB/LNNK prezentēs likumprojektu un par to viedokli paudīs iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), kura pakļautībā ir par valsts drošību atbildīgās iestādes. ZZS uzskata, ka par šo jautājumu ir jārīko konstruktīva diskusija, un politiskais spēks par to spriedīs frakcijas sēdē trešdien, 17.septembrī.

Brigmanis noliedza, ka politiskā spēka vairāku deputātu nepiedalīšanās balsojumā Saeimas ceturtdienas sēdē par līdzīga satura nacionālās apvienības iesniegtu likumprojektu liecinātu par izvairīšanos formulēt skaidru viedokli. Arī nebalsošana ir savas pozīcijas paušana, norādīja politiķis.

Kā jau vēstīts, Nacionālā apvienība atkārtoti iesniegusi Saeimai grozījumus Imigrācijas likumā, paredzot uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašumu iegādi.
Saeima ceturtdien jau noraidīja līdzīgu nacionālās apvienības iniciatīvu. Noraidītie grozījumi paredzēja pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi, ieguldījumiem kapitālsabiedrības pamatkapitālā vai arī saistībā ar pakārtotām saistībām ar Latvijas kredītiestādi.

Pēc šī likumprojekta noraidīšanas VL-TB/LNNK atkārtoti iesniedza grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu apdraudējuma novēršanas nolūkā.

Jau ziņots, ka 1.septembrī stājās spēkā Saeimas maijā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju. Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai caurlūkošanai nodotie grozījumi Imigrācijas likumā sākotnēji paredzēja šo darījumu slieksni noteikt 150 000 eiro apmērā. Parlamentārieši nolēma palielināt šo slieksni, kā arī vienojās atteikties no iepriekš paredzētās kvotu sistēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm